Belediyenin Kursiyerlerine Başarı Belgesi Verildi

Yatağan Belediyesi bünyesinde açılan hobi kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere başarı belgeleri Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık tarafından verildi.

Belediyenin Kursiyerlerine Başarı Belgesi Verildi
 Yatağan Belediyesi tarafından, ev hanımlarının boş vakitlerini değerlendirebilmeleri için, şubat ayı içerisinde, Yatağan Belediyesi Lokali’nde ve yapılan yenileme çalışmasıyla kullanıma kazandırılan Hacı Ömerler Evi’nde faaliyete geçirilen hobi kursları sona erdi.

Yaklaşık 50 ev hanımının katıldığı kursların usta öğreticiliklerini Gülsüm Babür ve Aysun Çelik yaparken, usta öğreticiler tarafından kursiyerlere ahşap, polyester, cam boyama, Brezilya, makine, kurdele, punch, el, altın nakışı, tel kırma, kırk yama eğitimleri verildi.

Kursları başarıyla tamamlayan kursiyerler için Bozüyük Mahallesi’ndeki Pınarbaşı Restaurant’ta kahvaltılı belge töreni düzenlendi.

Kadınların boş zamanlarını değerlendirmelerinin yanı sıra üretime katkı sağlamaları için bu tür kursların açılmaya devam edeceğine vurgu yapan Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, “Kadınlarımızın üretim güçlerini ortaya koymalarında gereken özeni gözeni göstermeye gayret ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda da kadınlarımız belediyemizin açmış olduğu bu kurslara katılarak el becerilerini ortaya koydular ve hem bir iş sahibi oldular, hem de boş vakitlerini değerlendirdiler. Kursiyerlerimize en iyi şekilde eğitim vererek onları birer üretici haline getiren usta öğreticilerimize teşekkür eder, kurslarımızı başarıyla tamamlayan kursiyerlerimizi de tebrik ederim” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Başkan Işık tarafından usta öğreticiler Gülsüm Babür ve Aysun Çelik’e teşekkür belgesi ile plaketi ve kursiyerlere de başarı belgeleri verildi. 

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2014, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68