Belediyenin temin ettiği tabletler dağıtıldı

Yatağan ilçesinde, belediye tarafından temin edilen 80 tablet, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı.

Belediyenin temin ettiği tabletler dağıtıldı

Yatağan ilçesinde ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet bilgisayar dağıtımı kapsamında tören düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde, Yatağan Belediyesi’nin finansal destekleriyle temin edilen tabletler için Yatağan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde tören yapıldı.

Törene, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğrenciler ile veliler katıldı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Toksöz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde "Önce insan" diye yola çıktıklarını, bundan dolayı Yatağan Belediyesi olarak eğitim ordusunun emrinde olduklarını belirtti. Toksöz, verilen ulusal mücadelede uyguladıkları projelerle Muğla’nın örnek il olduğunu söyledi.

Toksöz, ayrıca seçimdeki vaatlerinden biri olan, taşımalı eğitim dışında kalan kırsal mahallede yaşayan öğrencilerin okullarına ulaşması için servislere ödedikleri ücretin yarısının yakın bir zaman içerisinde Yatağan Belediyesi tarafından ödenmeye başlanacağının müjdesini de verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Töre ise, şuana kadar ülke genelinde 500 bin tablet dağıtıldığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bu rakamın 1 milyona çıkartıldığını söyledi. Töre, EBA’nın dünyanın en iyi uzaktan eğitim sistemi olduğunu ileri sürdü.

Törende, katkılarından dolayı Töre tarafından Toksöz’e plaket verilirken, pandemi nedeniyle 80 öğrencinin davet edilmediği törende, sembolik olarak 4 öğrenciye tablet verildi. 76 tablet, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68