Belediyeye ait TOKİ daireleri satılacak

Yatağan Belediyesi’nin Madenler Mahallesi’ndeki TOKİ konutlarında bulunan 4 dairesi, açık arttırma ile satışa çıkarılacak. İlan, Basın İlan Kurumu'nun resmi ilan sayfası ilan.gov.tr tarafından yayınlandı.

Belediyeye ait TOKİ daireleri satılacak

Mülkiyeti Yatağan Belediyesi’ne ait Madenler Mahallesi’ndeki TOKİ konutlarında bulunan 4 daire, Yatağan Belediyesi tarafından açık teklif usulü ile ihale edilerek satışa çıkarılacak.

Basın İlan Kurumu'nun resmi ilan sayfası ilan.gov.tr tarafından yayınlanan ilanda yapılan açıklamada, “Mülkiyeti Belediyemize ait aşağıda tapu kaydı, niteliği ve diğer özellikleri ile muhammen (KDV Hariç) satış bedelleri, geçici teminat miktarlarıyla ihale tarihleri yazılı bulunan daire (konut) vasıflı taşınmazlar, 2886 sayılı D.İ.K.’nun 45’inci maddesine göre Açık Teklif Usulü (Açık Arttırma) ile ihale edilerek 26.10.2020 Pazartesi günü saat 14.00 de başlayacak ve 4 adet daire için her dairenin ilandaki yazılı sırasıyla Belediye Meclis Toplantı Salonunda satışı yapılacaktır. İhaleye katılmak isteyenlerin %3 tutarında geçici teminatlarını ihale saatinden önce belediye veznesine yatırmaları gerekmektedir. İhale ile ilgili şartname her gün mesai saatleri  dahilinde  Yazı İşleri Müdürlüğünden görülebilir. Encümen ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. Keyfiyet ilan olunur” ifadelerine yer verildi.

TOKİ konutları A Blok (C1-01)’de bulunan zemin, birinci ve ikinci katta bulunan dairelerin 3+1 olduğu ve net 88,05 metrekare olduğu açıklanırken, en düşük muammen bedelin 276 bin lira olduğu, en yükseğinin ise 321 bin 750 lira olduğu açıklandı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68