“Ben Değil, Biz Yapıyoruz” Ödülü

Yatağan’da eğitim veren Kıbrıs İlkokulu’nun hayırseverlerin yardımıyla okulda gerçekleştirdiği çalışmaların “Ben Değil, Biz Yapıyoruz” isimli projeye konu edilmesi, Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Bilim Şenliği’nden ikincilik ödülü aldı.

“Ben Değil, Biz Yapıyoruz” Ödülü
 Kıbrıs İlkokulu tarafından ‘Ben Değil, Biz Yapıyoruz” adıyla yürütülen okul binası iyileştirme çalışmaları Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Muğla Bilim Şenliği’nden ikincilik ödülü aldı. 
Projeyle okulun fiziki imkanlarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yapıldığını belirten Kıbrıs İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Yasemin Can; “Okul Aile Birliğimiz ve okul yönetimimiz işbirliğinde yürüttüğümüz ‘Ben Değil Biz Yapıyoruz” isimli proje sayesinde okulumuzun pek çok eksiğini giderdik. 
Proje kapsamında hayırsever vatandaşlarımızdan ve gönüllülerden topladığımız yardımlarla okul kapılarını yeniledik, sınıf tabanlarına laminant parke döşedik, okul duvarları üzerinde korkuluk ve iyileştirme çalışmaları yaptık, yıpranan çeşmeyi tadilattan geçirdik ve okulumuzun güvenlik kameralarıyla korunmasını sağladık. 
Saydığımız bütün bu çalışmalar yüksek mali güç ve gayret istiyor. Bu konuda gereken işbirliğini okul yönetimiyle yaptık ve hayırseverlerden topladığımız yardımlarla çalışmalarımızı sürdürdük. 
Sonuç olarak bütün bu çalışmaları ‘Ben Değil Biz Yapıyoruz’ projesinde birleştirerek Muğla Bilim Şenliği’ne katıldık ve ikincilik ödülü aldık. Projemize katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuşurken, Okul Müdürü Sabire Selma Bilgitekin ise; “Okulumuzun bu yıl 5.’si düzenlenen Muğla Bilim Şenliği’nden faydalı bir projeyle derece elde etmesi mutluluk verici. Bunda, Okul Aile Birliğimizin yanı sıra, okul yönetimimizin ve hayırsever vatandaşlarımızın büyük emeği var. Herkese teşekkürler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2013, 20:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER