Bencikli okçulardan tarihi başarı!

Yatağan’ın Bencik Mahallesi’nde faaliyet gösteren Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı sporcuları, Romanya’da düzenlenen Yıldız-Genç Avrupa Kupası’na damga vurdular.

Bencikli okçulardan tarihi başarı!

Yatağan’ın Bencik Mahallesi’nde faaliyet gösteren Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı sporcularından Emircan Haney, Songül Lök ve Hazal Burun, 2021 yılının ikinci altı ayı içerisinde yapılan ulusal yarışmalarda elde ettikleri başarılar sonucunda, milli takıma seçilmeyi başararak, Türkiye’yi Romanya’da düzenlenen Yıldız-Genç Avrupa Kupası’nda temsil etmeye hak kazandılar.

Bükreş’te düzenlenen müsabakalarda, Bencikli okçular hedefleri 12’den vurarak kupa öncesindeki hedeflerine ulaşmayı başardılar.

Kupada, Emircan Haney, mayıs ayında Slovenya’da Avrupa Kupası 1. ayakta aldığı altın madalya gibi yarışmayı bireysel altın madalya, ayrıca Makaralı Yay Genç Erkek Takım kategorisinde takım arkadaşlarıyla birlikte altın madalya olmak üzere iki altın madalyayla tamamladı.

Hazal Burun, bireysel altın madalyanın yanı sıra Makaralı Yay Cadet Kadın kategorisinde takım arkadaşlarıyla birlikte altın madalya olmak üzere iki altın madalyayla tamamladı.

Songül Lök, Makaralı Yay Genç Kadın kategorisinde takım arkadaşlarıyla birlikte altın madalyayla tamamladı.

Ayrıca Emircan Haney’e Avrupa Kupası 1. ayak ve 2. ayak sonuçları dikkate alınarak Avrupa Gençlik Kupası genel sıralamasında bir gümüş madalya daha elde etmiş oldu.

Bu sonuçlarla birlikte, Antrenör Ejder Sözen’in sporcuları, Avrupa Yıldız- Genç Okçuluk Kupasını beş altın, bir gümüş olmak üzere, toplam altı madalya ile tamamlamış oldu.

Aynı ekip, Polonya’nın Wroclaw kentinde yapılacak olan Yıldız-Genç Dünya Şampiyonasına katılmak üzere Wroclaw’a ulaştı. Dünya Şampiyonası 9-15 Ağustos tarihleri arasında yapılacak ve Sözen’in sporcuları, aynı kadroyla katılacak.

Sözen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sporcularımın yeniden ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarına inanıyorum. Hazal, Songül ve Emircan’a ve tüm milli takımımıza başarılar dilerim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68