Bencikli okçuların antrenörü, yılın doktoru seçildi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Çanakkale Zaferi’nin 100'üncü yılı dolayısıyla Çanakkale’de düzenlenen “Sıhhiye 1915-Zaferin Ab-ı Hayat Neferleri” programına katıldı. 81 ilde düzenlenen yılın doktoru yarışmasında birinci olanlar, program sırasında ödüllerini alırken, Bencik Mahallesi Aile Hekimi ve Muğlaspor Okçuluk Takımı antrenörü Ejder Sözen de Muğla’da yılın doktoru seçildi.

Bencikli okçuların antrenörü, yılın doktoru seçildi
 Çanakkale bir restoranda düzenlenen programa Bakan Müezzinoğlu’nun yanı sıra Vali Ahmet Çınar, Belediye Başkan Vekili Celal Karakaş, Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Dekanı Tuğamiral Hayati Bilgiç, Çanakkale Savaşları'na katılan ülkelerin tıp fakültesi öğrencileri, öğretim üyeleri ve doktorlar katıldı. Programda, 29 ülkeden gelen doktorlar Bakan Müezzinoğlu’na eşlik etti.

Bakan Müezzinoğlu, salonda bulunan davetlileri tek tek ziyaret ederek kısa bir süre sohbet etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Bakan Müezzinoğlu, “Çanakkale’yi geçilmez anlamıyla mücadele veren bir medeniyet anlayışının mensuplarını, 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle tekrar bir araya getirmek istedik” dedi.

Tıp mesleğinin evrensel bir meslek olduğunu vurgulayan Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

“İnsanın sorunlarını, sıkıntılarını, acılarını dindirmek için her türlü özveri ve fedakarlığı mümkünse her türlü olağan üstülülüğü gösteren özel bir mesleğin mensuplarıyız. Bu anlamda bir yıl mezun veremeyecek kadar tıbbiyeli şehidini veren bir milletin tıbbiyelileriyiz. Yine 14 Mart Tıp Bayramı esas itibarıyla bir bayram amacıyla kurgulanmamıştır. Bir bayram ruhuyla tıp bayramı şekillenmemiştir. Esasında 14 Mart'ta Tıp Bayramı’nın kutlanması, İstanbul'un düşman işgaline itirazın bir yansımasıdır.”

Türkiye’de bir milyon 800 bin Suriyeli mülteci bulunduğunu belirten Müezzinoğlu, Suriyeli mültecilerin Türkiye’ye 5 milyar dolardan fazla yük getirdiğini ifade ederek, “Bunu yük olarak görmeyip bir sorumluluk olarak görüyor olmanın anlayışı Çanakkale ruhunda saklıdır. Çünkü Çanakkale ruhu Azerbaycan, Afganistan, Arnavutluk, Yemen, Halep, Musul ve Kerkük'ten fışkıran bir ruhun burada zafere imza atışının sonucudur” ifadelerinde bulundu.

Bakan Müezzinoğlu’nun konuşmasının ardından, perküsyon sanatçısı Burhan Öçal, Çanakkale savaşlarının 100. yılı anısına hazırladığı besteyi hem banttan hem de canlı olarak sundu. Bakan Müezzinoğlu, Öçal’a 100. yıl anısına hazırlanan hediyeyi verdikten sonra 81 ilde yılın doktoru seçilen doktorlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Okçuluk takımının antrenörü, yılın doktoru seçildi

Yatağan’ın Bencik Mahallesi’ndeki 3 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli Aile Hekimi Ejder Sözen, Sağlık Bakanlığı tarafından Muğla’da yılın doktoru seçildi.

Son olarak Minikler Salon Türkiye Şampiyonası’ndan 12 madalya ve 6 Türkiye rekoruyla dönen Bencik Mahallesi’nde faaliyetlerini sürdüren Muğlaspor Okçuluk Takımı’nın da antrenörlüğünü yapan Sözen, ödülünü Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da katıldığı “Sıhhiye 1915-Zaferin Ab-ı Hayat Neferleri” programında aldı.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2015, 19:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68