Bencikli şampiyon okçuların antrenörü Sözen: “Söz verdiğimiz gibi”

Yatağan ilçesinde eski okçuluk sporcusu aile hekimi tarafından kurulan ve çalışmalarını atıl vaziyetteki TEKEL’in eski tütün deposunda sürdüren okçuluk takımı, Minikler Salon Türkiye Şampiyonası’ndan şampiyon olarak geri döndü.

Bencikli şampiyon okçuların antrenörü Sözen: “Söz verdiğimiz gibi”
 Bursa’da düzenlenen Minikler Salon Türkiye Şampiyonası’na 11 sporcuyla katılan Muğlaspor Okçuluk Takımı, 11-12 yaş ve 13-14 yaş kategorilerinde, bireysel ve takım halinde yarıştı.

Bencik Mahallesi Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan eski okçuluk sporcusu aile hekimi Ejder Sözen antrenörlüğünde şampiyonaya katılan okçuluk takımı, kızlarda 11-12 yaş ve 13-14 yaş kategorilerinde takım halinde Türkiye şampiyonu oldu. Bireysel olarak yarışan Songül Lök ve Tuğçe Aba, kendi kategorilerindeki sıralamalar sırasında elde ettiği birincilik ve 2’şer Türkiye rekorunun ardından, elemelerde altın madalya kazandı. İki Türkiye rekoru elde eden Emircan Haney ve Gülçin Balık, kendi kategorilerinde gümüş madalya alırken, Demet Çamlı ise bronz madalyayla şampiyonayı tamamladı.

Takım antrenörü Sözen, muhabirimize yaptığı açıklamada, toplamda aldıkları madalyanın, 6 bireysel ve 6 takım olmak üzere 12 olduğunu ve madalyaların yanı sıra 6 Türkiye rekoru elde ettiklerini söyledi.

3 yıl önce kurulan takımla bu güne kadar katıldıkları Türkiye şampiyonalarından 28 madalya ve 6 Türkiye rekoru elde ettiklerini ifade eden Sözen, “Bursa’da düzenlenene şampiyona öncesinde sıkı bir çalışma gerçekleştirdik. Çalışmalarımız sırasında, takıma yeni katılan sporcularımızla birlikte, şampiyonaya çok iyi şekilde motive olduk ve hedefimizi en yukarıda tuttuk. Neticede ise, amacımıza ulaştık. Turnuva öncesinde herkese takımımızın Türkiye şampiyonu olacağını söylüyorduk ve sözümüzü tuttuk” ifadelerinde bulundu.

Artık tecrübeli bir takım haline geldiklerini ve katıldıkları şampiyonaların ilgi odağı olduklarını belirten Sözen, şöyle konuştu:

“Takımımızdaki oyuncuların sadece bir tanesi Yatağan Cumhuriyet Ortaokulu’nda okuyor, geri kalanı ise Bencik Ortaokulu’nda okuyor. Okul yönetimi ve müdürü İsmet Demirel ile birlikte uyumlu bir çalışma süreci geçirdik. Bu başarıyı elde etmemizde katkısı olan Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Menteşe Belediyesi ve ilgilerinden dolayı Muğlaspor yönetimine teşekkür ediyoruz.”

Bencik Ortaokulu Müdürü Demirel ise, öğrencilerin başarılı bir sonuç almaları için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ve takım antrenörü Sözen ile birlikte koordineli çalıştıklarını söyledi. Demirel, Sözen ve sporcuları kutlayarak başarılarının devamını dilediğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2015, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68