BENCİK'TE MEZARLIKLAR YENİ ÇEHRESİNE KAVUŞUYOR

Yatağan’a bağlı Bencik Beldesi’ndeki mezarlıklar çevre ve iç düzenlemesiyle yepyeni bir görünüme bürünüyor.

BENCİK'TE MEZARLIKLAR YENİ ÇEHRESİNE KAVUŞUYOR
 2 asrı aşkın zamandır var olduğu söylenen Bencik Beldesi’nin ilk mezarlığı olan Merkez Mahalle Mezarlığı’nın tarihinde ilk olarak, göçebe Yörüklerden tam ismi bilinmemekle birlikte Kanlı Ömer lakaplı bir Yörük tarafından, 7 sarı lira karşılığında çevre duvarı yaptırıldığı bilinmektedir. Bu geçen zaman içerisinde birçok yerinde bozulmalar meydana gelen mezarlık şu günlerde yeni halini aldı.

Bencik Belediye Başkanı Salih Haney tarafından gerçekleştirilen projede, mezarlık çevresine 650 metre perde beton ve ışıklandırma sistemi, farklı yerlerinde yeni kapılar, iç düzenlemesinde ise ağaçlandırma, çeşmeler, ara yollar ve yaşlılar için oturma bankları yer alıyor. 80 bin TL maliyeti olan proje sayesinde mezarlık ve çevresi güzel bir görünüm kazandı.

Başkan Haney; “Değerli Bencik halkının bana olan güveniyle 2009 yerel seçimlerinde Bencik Belediye Başkanlığına seçildim ve şu anda görevimi itinayla sürdürmekteyim. Başkanlığa seçildiğimde beldem ve halkım için hazırladığım bir çok önemli projem vardı. Bu projelerimden biri, belde mezarlıklarımız için hazırladığım çevre ve iç düzenlemesiydi. İlk olarak belediyemizin tüm imkânlarını kullanarak, oldukça kötü durumda olan merkez mahalle mezarlığının çevre ve iç düzenlemesini gerçekleştirdim.” diyerek, siyaset değil hizmet yapmaya geldiğini ve halkına yaptığı hizmetlerle anılmak istediğini vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2013, 19:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68