Berber ve Kuaförlere 'Hijyen Kursu' Verildi

Berber ve Kuaförlere 'Hijyen Kursu' Verildi

Berber ve Kuaförlere 'Hijyen Kursu' Verildi

İlçemizde faaliyet gösteren berber ve kuaförlere hijyen konusunda seminer verildi.

Geçtiğimiz perşembe günü saat 15.00'da Yatağan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu'nun talebi üzerine gerçekleşen toplantıya çok sayıda berber ve kuaför katıldı.

Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu, Yönetim Kurulu Üyesi Osman Onaran,  Esnaf ve Sanatkârlar Odası Sekreteri Berna Gök, METEM Müdür Yardımcısı Mustafa Meşe'nin de hazır bulunduğu toplantıda, hijyen kursunu, Çevre Sağlığı Bilim Sorumlusu Hüseyin Uslu verdi.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu; “tüm esnaf gruplarımıza ayrı önem veriyoruz. Artık AB Uyum Yasaları ve yeni yasalara göre kurallara uymak zorundayız. Bu nedenle, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve ilgili kurumlarla iş birliği yaparak, esnaflarımız gerekli görülen eğitimlerden geçiriliyor, esnaflarımızın ilgili belgeleri almalarını sağlıyoruz ve uymaları gereken kurallar hakkında bilgilendiriyoruz. Bizler, adı üstünde idareciyiz, amacımız, sizleri zor duruma düşürmek değil yardımcı olmak, bir takım eksiklikler varsa hep birlikte zaman içerisinde gidermektir. Katıldığınız için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Çevre Sağlığı Bilim Sorumlusu Hüseyin Uslu da, berber ve kuaförlere, uymaları gereken kuralları tek tek hatırlattı. Özellikle sağlık bilgisi konusunda hassas olduklarını belirten Uslu; “iş yerlerinin temiz ve bakımlı olmasını istiyoruz. Herkes iş yerlerine boya ve badana yaptırsın. Kuaför arkadaşlarımızdan rica ediyoruz, ağda yapmak için uygun yeri olmayanlara müsaade etmeyeceğiz. Ayrıca berberlerimizin zaman içinde beyaz havlu kullanımına geçmelerini sağlayacağız” diyerek uyulması gereken kurallar hakkında geniş bilgi verdi.

Uslu ayrıca, iş yerlerinde bulundurulması gereken yangın tüpü, sağlık çantası vesaire gibi malzemelerin de hazır bulundurulmasını istedi.

Toplantıya iştirak eden METEM Müdür Yardımcısı Mustafa Meşe de, çırak ve kalfaların kayıtları konusunda katılımcılara ayrıntılı bilgi sundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96