23 Haziran 2018 Cumartesi

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Bereket Enerji, basınla bir araya geldi

Bereket Enerji Yatağan Termik Santrali Direktörü Serdar Toprak, İcra Kurulu Üyesi Ersin Yazıcı ve Basın Hakla İlişkiler Müdürü Ömer Yurtseven, Muğla basınıyla bir araya gelerek Bereket Enerjinin faaliyetleri konusunda bilgi alışverişinde bulundular.

29 Eylül 2017 Cuma 09:20
Bu haber 513 kez okundu
Bereket Enerji, basınla bir araya geldi

 Bereket Enerji Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Yurtseven, burada yaptığı konuşmada, 1982 yılından Muğla’nın Yatağan ilçesinde kurulan Yatağan Termik Santrali’nin 2014 yılında özelleştirilerek Bereket Enerji Grubu’na dahil olduğunu hatırlattı.

Bereket Enerji’nin tüm tesislerinin insan ve çevre odaklı faaliyet gösterdiğini aktaran Yurtseven, “Bereket Enerji, insan odaklı ve çevre dostu teknolojiye ayak uydurarak Yatağan santraline rehabilitasyon çalışmaları yapmaktadır. Bu çalışmalarımızı hızlandırarak çevre dostu teknolojiler kullanarak enerjiye çevrilmesi için yoğun çaba harcıyoruz” dedi.

Yatağan Termik Santrali’nin kullandığı kömür miktarının bir önceki yıllara oranla arttığı, buna rağmen hava kalitesinin önceki yıla göre daha iyi bir noktaya geldiği açıklayan Yurtseven, “Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanımız Ceyhan Saldanlı, insanı yaşatan ve çevreyi koruyan bir anlayışa sahip bir kişi. Enerji sektöründe 23 yıldır faaliyet gösteriyoruz. Çevre duyarlılığı nedeniyle Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT) tarafından Bereket Enerji, ‘düşük karbon kahramanı’ ilan edildi” diye konuştu.

Bereket Enerji olarak 3 yıl içerisinde Yatağan’da 1 milyon 550 bin akasya, zeytin, fıstık çamı ve diğer ağaç türlerinden dikildiğini anımsatan Yurtseven, şöyle konuştu:

“Amacımız ekonomiye katkı sağlarken havası temiz, dokusu yeşil bir Yatağan çabalarına katkı sağlamaktır. Yatağan artık eski Yatağan değildir. Geçmişte yaşanan olumsuzluklar artık geride kaldı. Devlet, özel sektör işbirliğiyle gerçekleştirilen ve örnek teşkil edebilecek bir termik santral Yatağan’a ve ülkemize kazandırılmıştır. İklim değişikliği ulusal eylem planında mevcut elektrik üretim santrallerinde yeni teknolojiler kullanılarak verimi yükseltmek ve üretim kapasitesini arttırmak için bakım, iyileştirme ve modernizasyon çalışmaları aralıksız sürdürülecektir. Devir sonrası yapılan bakımlar sayesinde MWh başına karbon emisyonları ciddi oranlarda düşürülmüştür. Bununla birlikte, santralimizde önümüzdeki yıl yapacağımız modernizasyonlarla 2019 yılı sonrası yürürlüğe girecek olan yeni emisyon sınır değerlerini sağlayacak şekilde çalışılacaktır. Böylece santralimizin verimi artacak olup, Avrupa standartlarında işletmecilik yapılacak, sera gazı salınımı azaltılarak iklim dostu bir yol izlenecektir.”

 

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV