banner80

Berkin Elvan İçin Saygı Duruşu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Doç. Dr. Gökhan Günaydın’ın Yatağan’a gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Gezi Parkı olayları sırasında yaralanarak komaya giren ve bu sabah hayatını kaybeden Berkin Elvan için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Berkin Elvan İçin Saygı Duruşu
 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi dolayısıyla parti çalışmaları kapsamında Yatağan’a gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Doç. Dr. Gökhan Günaydın, CHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Hasan Haşmet Işık’ın seçim bürosunda ve özelleştirme karşıtı eylemlerini sürdüren enerji ve maden işçilerinin kurduğu direniş çadırında halka seslendi.

CHP Yatağan Belediye Başkan Adayı H. Haşmet Işık’ın seçim bürosu önünde vatandaşlara seslenen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Doç. Dr. Gökhan Günaydın’ın konuşması öncesinde Gezi Parkı olayları sırasında yaralanarak komaya giren ve bu sabah hayatını kaybeden Berkin Elvan için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Beraberinde, CHP Muğla milletvekilleri Prof. Dr. Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan, CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Osman Gürün, CHP Muğla İl Genel Meclisi Üyesi adayları ve CHP Milas Belediye Başkan Adayı Muhammet Tokat ile Yatağan’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Doç. Dr. Gökhan Günaydın’ı, CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek, CHP Yatağan Belediye Başkan Adayı H. Haşmet Işık, Muğla İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar, CHP Yatağan Belediye Meclisi Üyesi adayları ve partililer karşıladı.

Doç. Dr. Gökhan Günaydın, burada halka yaptığı konuşmada, Berkin Elvan’ın ölümüne değinerek Türkiye’de bir polis devletinin kurulduğuna vurgu yaptı. Günaydın; “Bugün sabah saatlerinde İstanbul Ok Meydanı Hastanesi’nden acı haber geldi. 269 gün önce evinden ekmek almak için çıkan küçücük bir çocuğa hedef göstererek ateş ettiler ve 269 gün komada kalan çocuğumuz 45 kilodan 16 kiloya düştü, dün 2 kere kalbi durdu ve bu sabaha karşı da hayata gözlerini yumdu. Berkin, içimizde kapatılması yaşamımız boyunca mümkün olmayan bir boşluk bırakarak gitti. Mücadelemiz, bu topraklarda uzun yıllardır eşitsizlik, zulüm üzerine, son zamanlarda da dikta üzerinedir. Çünkü bu memlekette bir tek adam diktası kurarak memleketin kaynaklarını kendi ceplerine aktarıp zenginleşenler var. Elbette bu büyük sömürüyü örtebilmek için de giderek vahşileşen bir polis devleti kurdular. Bu açıkça bir tek adam diktasıdır ve açıkça faşizmdir” dedi.

Mücadelelerinin AK Parti iktidarına son verme mücadelesi olduğunu belirten Günaydın; “Biz CHP kadroları olarak bu ülkenin bütün yiğit evlatlarını yanımıza alarak bir yerel ve genel iktidar mücadelesini yürütüyoruz. Bu aslında haramilerin iktidarına son verme mücadelesidir. Bu haramilerin iktidarında evlerinden dolarlar, eurolar çıktı ama halk giderek yoksullaştırıldı ve giderek ötekileştirildi. Kamplara bölündü ve ne yazık ki Türkiye’deki iç barış ortamı yok edildi. Ama şunu bilmeliyiz ki bütün bu sömürü düzeni giderek vahşileşen şiddet ve zulüm ile sürdürülebildi. Şimdi bizim görevimiz, 30 Mart günü önce bunları sandığa gömmek arkasında da AK Parti iktidarını tarihin karanlığına silmek, süpürmek” şeklinde konuştu.

Muğla’nın tüm ilçeleriyle büyükşehir belediyesini CHP’nin alacağını iddia eden Günaydın; “30 Mart 2014 günü Muğla’dan 13+1 istiyoruz. Yani bütün ilçe belediyeleri ve Muğla Büyük Şehir Belediyesi CHP’nin olacak. Muğla’dan başlattığımız bu aydınlık bütün Türkiye’yi saracak ve başçalan ile ekibini tarihin karanlığına gömeceğiz” dedi.

CHP Yatağan Belediye Başkan Adayı H. Haşmet Işık’ın seçim bürosunun önünde yapılan konuşmanın ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Doç. Dr. Gökhan Günaydın ve beraberindekiler, Yatağan Termik Santrali önüne kurulan ve özelleştirmelerin iptal olacağı güne kadar eylemde olduklarını açıklayan enerji ve maden işçilerinin kurduğu direniş çadırını ziyaret ederek eylemlerine destek verdiler.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2014, 22:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
öz yatağanlılar
öz yatağanlılar - 7 yıl Önce

yatağan'a yakışmayan sloganlarla haşmet seçim kazanamaz. ne demek katil polis yatağanı kimse karatmasın. yatağan artık haşmetin çiftliği değildir.yatağan ı anarşi şehri yaptınız. yok barikat çocukları,yok direniş,yok yürüyüş,yok isyan chp bu mu ? böyle kamplaşmalardan hayır gelmez. artık akıllı olalım

ali erten
ali erten - 7 yıl Önce

yatağanımıza itibar kaybettirmeye kimsenin hakkı yok. artık yeter. on beş yetmedi mi? yatağanda haşmetten başka adam yok mu? mustafa ve varol haşmeti yüze katlar. ideolojiyle değil akılla oy atalım

hasan
hasan - 7 yıl Önce

haşmet bey hiç konuşma yapmıyor. hep dışarıdan gelen misafirler konuşuyor. konuşacak bir şeyi yok demek ki. on beş yılda ne yaptı ki bundan sonra ne yapacak. bu iş gençlere mahsus. mustafa ya da varol ikisinden birisi gelsin.

hazal kaya
hazal kaya - 7 yıl Önce

belediye başkanı haşmet beyin berkin elvan için iki çift söz etmemesi çok dikkat çekiciydi. ak partiden teşekkür alamam diye mi çekindi? yoksa belediyeye gelen müfettişlere selam mı çaktı.

yatağanlılar
yatağanlılar - 7 yıl Önce

chp dün yürüdü haşmetin seçim bürosu önünden heykele kadar. " berkin elvan'ın katili polistir" dediler. mhp nin önünden geçerlerken "faşizme karşı omuz omuza" diye slogan attılar. yani chp yatağanda bu sloganlarla seçim mi kazanacak. eskiyi kaşımak haşmete bir şey kazandırmaz. kaybettiler bu slogan ve yürüyüşlerle seçim kazanacaklar yatağan kavga şehir değildir.

sendikalar
sendikalar - 7 yıl Önce

sendikalar,tamamen bir sivil toplum örgütü olmaktan çıkmış ve chp nin ön vitrini haline gelmişlerdir,yazıklar olsun sizlere bu kadar meraklıysanız istifa edip chp de siyaset yapınnnn

yeter artık
yeter artık - 7 yıl Önce

Barış sitesini yaptıya daha ne yapsın eeee yettiniz gari gitmeyin fatih sultan hasmetin üzerine

dereli
dereli - 7 yıl Önce

Haşmet ten anca bundan sonra mah muhtarı olur çünkü millet uyandi. Anca o kadar oy alir. 15 yılda ne yaptiki ne anlatsin

SIRADAKİ HABER

banner68