“Beslenebilirim” projesi velilere anlatıldı

TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda, ilkokul 3. sınıf öğrencileri için hazırlanan “Beslenebilirim” projesi hakkında velilere sunum yapıldı.

“Beslenebilirim” projesi velilere anlatıldı
 Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Nestle Türkiye iş birliğinde ilkokul 3. sınıf öğretmen, öğrenci ve velilerine yönelik olarak uygulanan “Beslenebilirim” projesiyle ilgili olarak Yatağan’da velilere eğitim sunumu gerçekleştirildi.

Yeterli ve dengeli beslenme konusunda hedef grupların farkındalıklarını geliştirmek, yeterli ve dengeli beslenme bilincini artırmak amacıyla geliştirilen bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi olan “Beslenebilirim” ile, bu yıl Türkiye çapında 13 farklı ilde, toplam 61 farklı ilkokulda uygulama yapılacağı öğrenildi.

Yeniköy Yatağan Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ (YEAŞ) Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen sunumun açılış konuşmasını yapan TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdürü Ali Şerefli, projenin okullarında ilk defa geçen sene uygulanmaya başladığını söyledi. 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı içerisindeki proje uygulamalarıyla ilgili olarak Nestle firması tarafından yapılan değerlendirmede Türkiye ikinci seçildiklerini hatırlatan Şerefli, “Sınıf öğretmenliğini Sinem Aydek’in yaptığı 3-A sınıfı, büyük bir başarı elde etmesi üzerine, projeyi bu yıl da sürdürme kararı aldık. Bu yılki hedefimiz ise Türkiye birinciliğidir” ifadelerinde bulundu.

Okulun projeden sorumlu öğretmeni İsmail Kazıl tarafından yapılan sunumda, projenin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 3. sınıf öğrencilerine uygulanması için onaylanması nedeniyle diğer sınıflara uygulanmadığı açıklandı.

Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, öğretmenler ve velilerin katıldığı sunumda, projenin amacı ile öğrenci, öğretmen ve velilere katkıları anlatıldı.

Velilerin sunuma ilgi göstermediği gözlemlendi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68