banner80

Beton Sahadan Türkiye Finallerine

Yıldızlar Hokey Okul Sporları Grup Birinciliği müsabakalarına katılan Bozüyük Ayser-Kazım Eren Ortaokulu Türkiye Finallerine katılma hakkı kazandı.

Beton Sahadan Türkiye Finallerine
 Konya ve Malatya'da 13-16 Mart 2014 tarihleri arasında yapılan Yıldızlar Hokey Okul Sporları Grup Birinciliği müsabakalarında üç Muğla takımı grup birincisi olarak, 8'li Türkiye Finallerine yükseldi.

Malatya ilindeki müsabakalarda, kızlarda Kavaklıdere Atatürk Ortaokulu erkeklerde Piri Reis Koleji Ortaokulu, Konya ilinde ise Yatağan Bozüyük Ayser Kazım Eren Ortaokulu tüm maçlarını yenerek Grup Birincisi oldu.

İmkânsızlıklardan dolayı katılamadılar

2013 yılındaki Yıldızlar Hokey Okul Sporları Muğla İl Birinciliği müsabakalarında Muğla İl Birincisi olan Bozüyük Ayser-Kazım Eren Ortaokulu Çim Hokeyi Takımı, maddi imkânsızlıklar nedeniyle Grup Birinciliği müsabakalarına katılamamıştı. Bu yılki Muğla İl Birinciliği müsabakalarına tekrar katılan Ayser-Kazım Eren Ortaokulu, aynı başarıyı tekrar elde ederek Konya’daki Grup Birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazandı. Velilerin ve öğretmenlerin imkânlarıyla katıldıkları müsabakaların tamamından galip ayrılan Ayser-Kazım Eren Ortaokulu, 8'li Türkiye Finallerine yükseldi.

Beton sahada Türkiye Finallerine hazırlanıyorlar

Okulun Beden Öğretmeni Mahmut İmren antrenörlüğünde okul bahçesindeki beton saha ve Güney Ege Linyitleri İşletmesi (GELİ) sosyal tesisleri içerisinde bulunan halı sahada antrenmanlarını sürdüren Ayser-Kazım Eren Ortaokulu Çim Hokeyi Takımı, 2-7 Haziran 2014 tarihlerinde Zonguldak’ta düzenlenecek olan Türkiye Finallerine hazırlanıyor.

94 öğrencinin öğrenim gördüğü Ayser-Kazım Eren Ortaokulu’nda 8 as, 4 yedek çim hokeyi oyuncusu bulmak için büyük bir çaba harcadıklarını belirten Antrenör Mahmut İmren, 3 yıllık bir çalışmanın ardından Türkiye’nin önde gelen çim hokeyi takımlarına kafa tutan bir takım oluşturduklarını söyledi. Müsabakalar sırasında karşılaştıkları takımların antrenörlerinin birçoğunun milli takımlarda da görev aldığını belirten İmren; “Müsabakalarda karşılaştığımız takımlar, çok iyi imkânlarda müsabakalara hazırlanırken bizler beton sahada ve okula 5 kilometre uzaklıktaki GELİ sosyal tesislerinde, işlevini yitirmiş ekipmanlarla hazırlanıyoruz” dedi.

Öğrencilerin üst üste aldıkları başarılardan dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Okul Müdürü Mehmet Gereme, geçen yıl imkânsızlıklar dolayısıyla gidemedikleri turnuvadan bu yıl grup birinciliğiyle dönen çim hokeyi takımını kutladığını ve Türkiye Finallerinde de başarılar dilediğini söyledi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2014, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68