Beyaz bayrağı göndere çektiler

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan denetimlerde temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunan Madenler Ortaokulu “Beyaz Bayrak” almaya hak kazandı.

Beyaz bayrağı göndere çektiler
 Okulların temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak Sağlık Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi için uygulanan projede gerekli kriterleri karşılayan Madenler Ortaokulu “Beyaz Bayrak” ve “Sertifika” ile ödüllendirildi.

Madenler Ortaokulu, okul çevresi, bina içi, sınıflar, idari birim, öğretmenler odası, tuvalet, lavabolar, içme suyu, kantin, gibi kriterleri incelendi. İncelemeler sonucunda yeterli puanı alan okula beyaz bayrak ödülü verildi.

Okul Müdürü Süleyman Yukacı, okul aile birliğiyle işbirliği içerisinde öğrencilerin temiz ve hijyenik bir ortamda eğitim ve öğretimlerini sürdürdüklerini belirterek, “Almaya hak kazandığımız ‘Beyaz Bayrak’ iki yıl boyunca okulumuzda kalacak. İki yıl sonra aynı şartları yerine getirerek bayrağın okulumuzda kalmasını sağlayacağız” dedi.

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliğinde yürütülen Beyaz Bayrak projesi ile okulların ortak kullanım alanlarında temizlik ve hijyen konusunda okul müdürlüklerinin çalışmalar yapmasının teşvik edilmesi, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, yaşam kalitesinin yükseltilmesini, yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesini amaçlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2014, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68