Beyaz Esaret!

Beyaz Esaret!

Beyaz Esaret!

Kavaklıdere ilçesi ile Yatağan ilçesini bağlayan karayolunun 14. kilometresinde kar yağışı nedeniyle bir çok araç yolda kaldı. 15 aylık bebeklerini hastaneye götürmek için yola çıkan ailenin yardımına Jandarma ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri yetişti. 40 derece ateşi olan minik bebek için ekipler seferber olurken Kavaklıdere ile Aydın Bozdoğan Karayolu'nda da trafik akışı durdu.

Perşembe günü öğlen saatlerinde Muğla ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Kavaklıdere Yatağan Karayolu yaklaşık 2 saat trafiğe kapandı. Karayolunun Aysanti Mevkiisi'nde birçok araç yol kenarında beklemek zorunda kalırken sürücülerin yardımına Kavaklıdere Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler ve Kavaklıdere Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri yetişti. Sürücüler 2 saattir yolda mahsur kaydıklarını belirterek karayolları ekiplerinin yolda çalışma yapmamasına tepki gösterdi. Bazı sürücüler araçlarından inip yol kenarında ateş yakarken, bazıları da kartopu oynadı. Bu sırada Kavaklıdere Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kerem Çatak'ın 15 aylık kızı Tuğçe 40 derece ateşle araç içerisinde uzun süre beklemek zorunda kaldı. Gazetecilerin uyarısı ile Kavaklıdere Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait arazi tipi araçla Çatak'ın bir süre çekilerek kardan kurtarıldıktan sonra hastaneye yetiştirildi.

Öte yandan Kavaklıdere ile Aydın Bozdoğan karayolunda da birçok araç yoğun kar yağışı nedeniyle yolda kaldı. Buradaki vatandaşların imdadına ise karayolu üzerindeki köylerden çağrılan traktörler yetişti.

Yaklaşık 2 saatin ardından karayolları ekipleri Kavaklıdere Yatağan Karayolu'nda kar küreme araçları ile çalışma yaparak yolu tuzlayıp trafik akışını sağladılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90