“Bidonlar boş olduğu halde!..”

Yatağan Belediyesi dün gazetemizde yer alan “Bahçelievler değil, çöplü evler” başlıklı haberin ardından bir açıklama göndererek, vatandaşların çöp bidonları boş olduğu halde bidon dışına çöp ve moloz attıklarını belirterek bu tür konularda vatandaşlarında duyarlı olmaları gerektiğini bildirdi.

“Bidonlar boş olduğu halde!..”
 İlçemiz Bahçelievler semtinde yaşanan çöp sıkıntısı nedeniyle dünkü sayımızda gündeme getirdiğimiz haberin ardından Yatağan belediyesi Zabıta Amirliğine bağlı temizlik ekipleri bölgede çalışma yaparken vatandaşlardan çöp bidonlarının dışına değil içine çöp atmaları ve molozları çöp bidonları bölgesine atmamaları gerektiğine vurgu yapıldı.

İlçe merkezinde vatandaşların inşaat ve evlerinde yaptıkları tadilatların sonrasında ortaya çıkan molozları çöp bidonları bölgesine atarak belediyenin kaldırmasını beklemelerinin bir alışkanlık halie geldiği gözlemlenirken, belediyeden yapılan açıklamada da belediyenin böyle bir hizmetinin olmadığına vurgu yapıldı. Açıklamada, “belediye başkanlığı olarak halkımızın her zaman yanındayız. Kaldı ki inşaat molozlarını almak gibi bir görevimizin olmamasına karşın tam aksine cezai muide uygulamamız gerekirken bu molozlar yine ekiplerimiz tarafından kaldırılmaktadır. Ancak secim sürecine girdiğimiz şu günlerde böylesi durumlarla karşılaşmamız kaçınılmaz olmuştur. Biz Yatağan Belediye-si olarak vatandaşlarımızın şikâyetlerini en aza indirip çözümü bularak hizmetimizi aksamadan sunmaya devam etmekteyiz. Habere söz konusu fotoğraflarda da görüldüğü gibi çöp bidonlarının içleri boş olduğu halde dışlarına çöpler bırakılmıştır. Bahse konu bölgede düzenli olarak haftada iki gün (Pazartesi ve Perşembe) çöp bidonlarının temizliği yapılmaktadır. Duyarlı vatandaşlarımız bu tür aksaklıkların olduğu zamanlarda belediyemizi aramakta ve gereği derhal yapılmaktadır” denildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2013, 18:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 7 yıl Önce

mahallenin çöpünü toplayamayan köy ve beldelerin çöpünü nasıl toplayacak.daha çöp toplayamayan haşmet birde adayım diyor

Bahçelievler
Bahçelievler - 7 yıl Önce

demec gazatesi fotograflara fotomontaj mi yapıyor acaba..

BİRİSİ
BİRİSİ - 7 yıl Önce

belediye bazi evlerin önüne 2 tane yeni çöp konteyneri,bazi caddelerde hala kokuşmuş,yamulmuş bidonlar ile hizmettt!!!!ediyor,çağdaş yatağana yakışmıyor....

Memiş
Memiş - 7 yıl Önce

Laf çok bahane çok gelgelelim icraat yok yatağanı pislik götürüyor

SIRADAKİ HABER

banner69

banner68