Bildiri dağıtarak direnişe çağrıda bulundular

Yatağan Termik Santrali ve kömür ocaklarının özelleştirilmemesi için eylemlerini sürdüren enerji ve maden işçileri, halk desteğini almak için hazırladıkları bildirileri dağıttılar.

Bildiri dağıtarak direnişe çağrıda bulundular
 Yatağan Termik Santrali ve kömür ocaklarında çalışan Tes-İş ve Maden-İş sendikalarına üye enerji ve maden işçileri, özelleştirme karşıtı eylemlerinde halk desteğini yanlarında görmek maksadıyla, hazırladıkları bildirileri, vatandaşlara dağıttı.

İşçilerin dağıttı bildiride ise şu ifadeler yer verildi:

“Daha gün o gün değil, dinleyin, duyduğunuz çakalların ulumasıdır. Safları sıklaştırın çocuklar, bu kavga faşizme karşı, bu kavga hürriyet kavgasıdır!

AKP hükümeti 12 yıldır devlet ihaleleriyle, özelleştirmelerle, taşeronlaştırmalarla besleyip oluşturduğu kendi yandaş sermaye oligarşisi için sendikal örgütlülüğü ellerinden alınmış, güvencesiz, sermayenin belirlediği esnek çalışma koşullarında çalışmaya mahkûm edilmiş köle işçiler yaratmaya çalışmaktadır.

Zengini daha zengin, fakiri daha fakir eden, ezileni daha çok ezen ve adına neo-liberalizm denen bu sistem, emekçilerin alın teri, gözyaşı, kanı ve nihayet canıyla beslenmektedir.

Yatağan, Milas enerji ve maden işçileri sürdürdükleri mücadeleleriyle bu sisteme karşı çok yönlü bir kavga vermektedir. Emeğin sömürülmesine, iş cinayetlerine, kamu mallarının yağmalanmasına, siyaset ve sermayenin kirli ittifakına dur demek için sen de bu kavgaya omuz ver direnişe destek ol.”

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68