Bir Açık Düğün Salonu Daha Yapılıyor

Bir Açık Düğün Salonu Daha Yapılıyor

Bir Açık Düğün Salonu Daha Yapılıyor

Daha öncede ilçenin birçok yerine açık düğün salonu yaparak vatandaşların evlerine en yakın yerde düğün törenlerini gerçekleştirmesini sağlayan Yatağan Belediyesi, gelen talep üzerine Dere Mahallesi Keloğlan Deresi Mevkii'ne de bir açık düğün salonu inşa etmeye başladı.

Yatağan Belediyesi, Dere Mahallesi Keloğlan Deresi Mevki'sindeki belediyeye ait 3000 metrekarelik parkı, yapılan düzenlemelerle düğün alanı ve çocuklar için oyun alanına dönüştürüyor.

Mahalle sakinlerinden gelen talep üzerine başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık konu hakkında; “ilçemizin pek çok bölgesinde yaptığımız park-bahçe çalışmalarıyla halkımızın sosyal alan ihtiyacını gidermek için elimizden geleni yapıyoruz. Düzenlenen alanlarda, Yatağan halkı hem düğünlerini yapıyor hem de çıkıp zaman geçirebilecekleri belli bir adresleri oluyor.

Söz konusu çalışmalar kapsamında en son çalışmamız Dere Mahallesi Keloğlan Deresi Mevkii'ndeki belediyemize ait 3000 metrekarelik alanda yapılıyor. Alan üzerindeki çalışmalar tamamlandığında çevre sakinleri, hem düğünlerini orada yapabilecekler, hem de çocuklarının zaman geçirebileceği güvenli bir alana sahip olacaklar” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68