banner80

Bir Açıklama da Mustafa Toksöz’den: “Halkın hür iradesine müdahale edilmiştir”

30 Mart akşamı yaşanan olaylarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz, “30 Mart gecesi seçimi karıştırıp ‘AK Parti kazanıyor, buna engel olalım’ diyenler hemen ortalığı karıştırmıştır” dedi.

Bir Açıklama da Mustafa Toksöz’den: “Halkın hür iradesine müdahale edilmiştir”
 AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz, 30 Mart gecesi oy pusulalarının bir kısmının çalındığı iddiasının ardından ilçede yaşanan gerginlikle ilgili olarak, "30 Mart 2014 gününün gecesi yaşananları özellikle kamuoyuna açıklamak isteriz. Sandık sayımları devam ederken, 200 oy önde olduğumuz ve sayımların devam ettiği sırada CHP ve MHP, ‘sandık kayıp’ diyerek, İlçe Seçim Müdürlüğü’ne, Orman İşletme Müdürlüğü’ne kanuni olmayan müdahalelerde bulunmuştur. Amaçları yalan haberlerle insanları kışkırtarak ortalığı karıştırmaktır. Çünkü her sandığın bir sandık başkanı, bir memur üyesi, bir AK Partili, bir CHP’li, bir MHP’li, bir DP’li üyesi vardır. CHP İl Başkanı halkın önünde “kayıp sandık var” diyorsa lütfen hangi üyesinin bulunduğu sandık kayıpmış açıklasın. O gün geceki görüntülerle insanlara “hırsız” diye bağırttıran il başkanı, milletvekili, belediye başkanı ve ilçe başkanı hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı, ahlâk ve adaptan yoksun insanlara çamur atmanın bu kadar kolay olmaması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk’ün hangi sandığın kayıp olduğunu, üyesi ve sandık başkanına kadar açıklamasını beklediklerini belirten Toksöz, Öztürk hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacaklarını, AK Parti ve kendisi hakkında sokaklara ve caddelere yazılan yazıların sorumlusunun Öztürk olduğunu ve her bir yazı için kendisine tazminat davası açacaklarını ifade etti.

“30 Mart gecesi seçimi karıştırıp, “AK Parti kazanıyor buna engel olalım” diyenler hemen ortalığı karıştırmıştır” iddiasında bulunan Toksöz, şunları söyledi:

“Seçim günü akşamı olaylar çıkartarak insanların dikkatini o yöne çekip Turgut’taki sandıkların başına giden CHP ekibi görevini yapmıştır. Ama perde arkasında oynanan oyunlara bizim verecek cevabımız vardır. Madem seçimi kazandığınızdan eminsiniz niye halen daha saldırıyorsunuz, sokaklarda neden gençlere yazı yazdırıyorsunuz. Halkın hür iradesine müdahale edilmiştir. Hakkaniyet yerini bulacaktır. Bizim tek isteğimiz halkımızın gerçek iradesinin yerini bulmasıdır.

30 Mart gecesi seçimi karıştırıp, “AK Parti kazanıyor buna engel olalım” diyenler hemen ortalığı karıştırmıştır. İlçemize özel harekât ekipleri gelmiş, çevik kuvvet seçim büromuz önünde önlem almıştır. Olay yerine çok sayıda zırhlı araç sevk edilmiştir. O gece kazandığımız ilan edilmiş olsa idi yaşanacakları düşünemiyoruz bile. Bunu bu noktaya getirenleri özellikle kınıyoruz. Halkın önünde “kayıp sandık” var diyenlerin seçime itiraz edip etmediklerini özellikle açıklamalarını istiyoruz. Suçladıkları insanların seçim bürosunda olaylardan habersiz seçim sonuçlarını takip ederken onları suçlayanların ellerinde ne gibi bilgi ve belge varsa ortaya koymalarını istiyoruz. İlçede savaş ortamı yaratan ve bu iftirayı atanların her şeyden önce insanlıkla zerre kadar alakaları olmadığını özellikle söylemek istiyoruz.

30 Mart gecesi yaşananların tüm görüntü ve belgelerini ilgili yerlerden isteyerek aldık. Hepsini basın ve sosyal medya aracılığıyla yayımlayacağız. İlçe 2. Başkanımız Mehmet Şener’e yapılan saldırıyı tüm ayrıntıları ve görüntüleriyle yayınlayacağız. Mehmet Şener o gün AK Parti seçim görevlilerini aracıyla sevk etmekle görevliydi. Sandık başındaki AK Parti görevlisinin işinin uzaması nedeniyle 10 dakika onu beklemek için aracını park edip Orman İşletme Müdürlüğü santraline çay içmek için girmiştir. MHP Belediye Başkan Adayı Varol Çakmak ilçe 2. Başkanımız Mehmet Şener’e ilk müdahaleyi yapan kişidir. Mehmet Şener de MHP Belediye Başkan Adayı Varol Çakmak’tan şikâyetçidir. Sayın Çakmak’ın “ben kurtardım” demeleri önce ateşe atıp, sonradan toparlama gayretleridir.

Yaşanan süreçte bize destek olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Sandıkların gelmesi esnasında CHP ve MHP’nin kargaşa yaratması sonucu yaşanan baskılar nedeniyle sayımların durdurulması ve ertelenmesi düşündürücüdür.

Bütün amacımız sandıkların hakkaniyetli olarak tekrar sayılarak insanlarımızın hür iradesinin ortaya konulması olacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2014, 20:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan baba
hasan baba - 7 yıl Önce

bu olaylar yatağana yakışmamıştır. yatağan demokrasiye inan bir yerdir. mustafa öztürk yatağanlı değil. zaten muğlada oturuyor.

lagina
lagina - 7 yıl Önce

i̇şin içine turgut girdimi bana yorum yazmak düşer turguta atadığınız sandık başkanları ne yaptı önce muhtarları açtı pusulaları ayırıp saymak yerine muhtar ve azaları tek tek okumayı tercih ettiler yaklaşık 1 saat sürecek iş 3,5 saate uzadı unuttuğunuz yaklaşık dörtte üçü chp li olan bir yerde seçimi inatla izleyecek kişiler olacağıydı. ayrıca turgut ta verilen encümen üyeliği garanti yer olduğu için teşkilatınız fazla ayrıntısına girmeyeyeyim muhtarlık adaylığına çalıştılar fevkalade başarılı da oldular kendilerin büyük türk milletinin huzurunda tebrik ederim. :-))

adalet le kalkinma
adalet le kalkinma - 7 yıl Önce

Sonuna kadar arkandayiz baskan

vatandas
vatandas - 7 yıl Önce

hadi ordan ...turgutun kararına saygı duymayı öğren..
orman binasında , meşhur tefeci mustafa yenioğlunun elinde oy çuvalllarıyla o saatte ne işi var ...onu bir açıkla

son söz
son söz - 7 yıl Önce

Başkanimiz Toksoz un arkasindayiz. Biz biliyoruz ki gerçek yataganlilar yataganin gelişmesini isteyenler ile kendi menfaatleri için her şeyi yapan kendi cikarlarini düşünenlerin farkini gördük.. Adam gibi adam mustafa toksoz...

Wolfwerine
Wolfwerine - 7 yıl Önce

Muhtar adayıydın galiba lagina rumuzlu şahıs :) turgutun 4 te 3 ü chpli madem nie beş sene önce salih denen zâttı belediye başkanı olarak başımıza musallat ettiniz???? Turgutta mhpliyim diyenleride gördük bu seçimde salihinde chp için tüm varını yoğunu ortaya koyduğunu unutma. Onunda yaptıkları günü gelince önüne gelecektir die düşünüyorum.ne demişler yediğin hurmalar bir gün tırmalar...

öz yatağan
öz yatağan - 7 yıl Önce

hırsız diyenlerin kendileri olduğu açık ve net ortadadır.adam gibi adamsın toksöz.sonuna kadar arkandayız.

yatgnnn
yatgnnn - 7 yıl Önce

zorbalıkla seçimi kazanmaya çalışanlara inat arkanızdayız başkanım...


SIRADAKİ HABER

banner68