Bisikletçiler 5. kez Yatağan’ı turladı

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Yatağan Belediyesi ve Muğla Bisikletçiler Derneği tarafından bisiklet turu düzenlendi.

Bisikletçiler 5. kez Yatağan’ı turladı
 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında, Muğla Bisikletçiler Derneği ile ortaklaşa düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı Bisiklet Turu’nun bu yıl beşincisi düzenlendi. 80 bisikletçinin katıldığı tur, 29 Ağustos-31 Ağustos tarihlerinde, Muğla Merkez İlçe Menteşe, Yatağan ve Menteşe-Yerküpe’yi kapsadı.

Büyük zaferin önemini ve anlamını dile getirmek amacıyla 30 Ağustos tarihinde düzenlenen bisiklet turunun Yatağan ayağı; Belen Kahvesi’nden başlarken Bozüyük Mahallesi ile sürdü. Bozüyük’te çekimleri süren Güzel Köylü dizisinin çekimlerini ziyaret eden bisikletçiler, dizi ekibiyle bir süre sohbet etti. Bisikletçiler, daha sonra Aplengeç’te öğle yemeği yiyerek turlarına devam etti. Lagina ve Osman Hamdi Bey Konağı’na gerçekleştirilen turun arından, Çamlık Restaurant’a gelen bisikletçiler, akşam yemeğinin ardından geceyi burada konaklayarak geçirdi.

Cumartesi günü sabah saatlerinde Yatağan’dan ayrılan bisikletçiler, Kavaklıdere yolu üzerinde bulunan Adas Otel’de verilen molanın ardından Kavaklıdere’de kahvaltı yaptı. Yerküpe’deki kamp alanına doğru hareket geçen bisikletçiler, burada verilen akşam yemeği ve düzenlenen eğlence programının ardından Yerküpe’de konakladı. Pazar sabahı Gökçukur’da düzenlenen kahvaltının ardından Kavaklıdere’den ayrılan bisikletçiler, Muğla’ya doğru harekete geçti.

Muğla Bisikletçiler Derneği ile ortaklaşa düzenlenen bisiklet turlarının devam edeceğini söyleyen Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, gençlere sporu sevdirmek amacıyla düzenlenen etkinliğin, aynı zamanda 30 Ağustos Zaferi’nin anlamını dile getirmek ve bölgedeki tarihi ve doğa güzelliklerini tanıtmak için de önem arz ettiğini söyledi. Başkan Işık, ayrıca bisiklet turuna destek veren bisikletçilere teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2014, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68