Biten eylemin ardından ilk ziyaret Tuncay Özkan’dan

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi Tuncay Özkan’ın da aralarında bulunduğu CHP heyeti, özelleştirme karşıtı eylemlerini bitirme kararı alan Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmeleri işçilerini ziyaret etti.

Biten eylemin ardından ilk ziyaret Tuncay Özkan’dan
  

CHP Parti Meclisi Üyesi Tuncay Özkan, partisinin Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek, Ortaca İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya ve partililerle, santral önündeki direniş çadırında işçilerle bir araya geldi.

Santral önünde, Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin, Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik ve işçiler tarafından karşılanan Özkan, özelleştirilme sürecinin tamamlanmasının ardından alıcı firmaya devredilen santral ve kömür işletmelerinde çalışan işçilerin durumları hakkında sendika temsilcilerinden bilgi aldı.

Direniş çadırında işçilere hitaben konuşan Özkan, 2015 yılında yapılacak olan genel seçimlerle iktidara geleceklerini ve iktidar döneminde, işçilerin adil bir şekilde haklarını alacağını savundu.

CHP iktidarında Türkiye’deki işsizliği sıfırlayacaklarını iddia eden Özkan, “Sendikaların bugün içine düştüğü, çalışamaz, örgütlenemez ve mücadeleye katılamaz halde olmalarına son vereceğiz” dedi.

Özkan, asgari ücretlinin maaşında vergi kesintisi almayacaklarını belirterek, hükümetin bu konuyu meclise taşıması durumunda destek vereceklerini söyledi.

Emeğin ve emeğin karşılığını almak için yapılan direnişin kendileri için kutsal olduğunu ifade eden Özkan, şöyle konuştu:

“Bugün buradaki sorunun büyük bir kısmını taşeron işçi oluşturmaktadır. Biz söz veriyoruz, CHP iktidarında taşeron işçiliğe son vereceğiz. Siz de biliyorsunuz, bizim belediyelerimizde taşeron işçilerimiz var. Biz, kendi belediyelerimizde taşeron işçiliği sonlandırmak için her çalışmayı yaptık. Ancak AK Parti iktidarı, ucuz işçilik yaratmak ve işçinin emeğini sömürmek için yasalarla taşeron işçiliği korumaktadır.”

Özkan ve beraberindekiler, ziyaretin ardından direniş çadırından ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2014, 20:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68