Bitmez denilen Yatağan-Milas karayolu sonunda bitti

Muğla’da 2012 yılında tamamen bitirilerek hizmete sunulması planlanan ancak çeşitli nedenlerle yarım kalan 38 kilometrelik Milas-Yatağan arasındaki bölünmüş yolda yarım kalan 5,2 kilometrelik bölümünde çalışmalar tamamlanarak karayolu araç trafiğine açıldı.

Bitmez denilen Yatağan-Milas karayolu sonunda bitti

Birçok ölümlü ve yaralanmalı kazaların meydana geldiği Yatağan ile Milas arasındaki toplam 38 kilometrelik bölünmüş yolun büyük bir bölümü tamamlanmış, 5,2 kilometrelik bir bölüm kalmıştı. Çeşitli nedenlerle yarım kalan bölümde çalışmalar yaklaşık 1 yıl içerisinde başlayarak tamamlandı.

Yüklenici firma tarafından yapılan çalışmaların sona ermesiyle Yatağan-Milas karayolunun tamamı bölünmüş karayolu olarak trafiğe açıldı.

Karayolunun trafiğe açılması nedeniyle yüklenici firma tarafından kurban kesildi.

Etkinliğe, AK Parti Yatağan Başkanı Ali Tekin, AK Parti Muğla Başkan Yardımcısı Can Çimen de katıldı.

Tekin, burada yaptığı açıklamada, “Çeşitli nedenlerle tamamlanamayan yolumuz sonunda trafiğe açılmıştır. İnşallah yüklenici firmanın kurban keserek akıttığı bu kan, bu yolda akan son kan olur. Artık vatandaşlarımız bu yolu daha güvenli bir şekilde kullanabilecekler. Yolun yapılmasında ve tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamil Ç.
Kamil Ç. - 5 ay Önce

Hele şükür bitirebildiler. O yolda kaç kişi öldü. Kaç senedir ihaleyi alan şirket parayı aldıktan sonra kaçtı. Karayolları Yatağan içinden gecen yolun yapımına baslamadı. Karayolları bilerek geciķtiriyor yol yapilmayinca belediye kaldırım yapamıyor. Muğla halkı vergi vermiyor mu kul hakkı yemeyin beyler ahirette hesabını veremezsiniz.

SIRADAKİ HABER