20 Haziran 2018 Çarşamba

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Boğalar, MOBESE için güreşti

Muğla’nın Menteşe ilçesinde düzenlenen 8. Yeşilyurt Boğa Güreşleri Festivali’ne katılan güreşçi boğalar, Yeşilyurt Mahallesi’ne yapılması planlanan MOBESE yararına güreşti.

12 Eylül 2017 Salı 09:11
Bu haber 370 kez okundu
Boğalar, MOBESE için güreşti

 Menteşe ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi’ndeki Karamanlı mevkisinde gerçekleştirilen güreşleri, kamyon kasaları ve traktörlerin üzerinde 8 bin kişi izledi. Saha çevresinde sahiplerinin elinden kaçan boğaların vatandaşlara zarar vermemesi için güvenlik tedbirleri alındı.

Yeşilyurt Mahallesi Muhtarı Süleyman Boz, muhabirimize yaptığı açıklamada, mahallelerine yerleştirilmesi planlanan MOBESE sistemi yararına düzenlenen güreşler için Muğla, Aydın ve İzmir’den yaklaşık 150 boğa getirildiğini söyledi.

Mahallelerinin tarihi bir geçmişe sahip olduğunu kaydeden Boz, “Daha önceleri mahallemizde at yarışları, pehlivan ve deve güreşleri yapılıyordu. Son olarak düzenlenen Yeşilyurt Boğa Güreşleri Festivali, 15 yıl önce düzenlenmişti. Biz de bu ata geleneğini sürdürmek için 8. Yeşilyurt Boğa Güreşleri Festivali’ni düzenledik” dedi.

Bu arada, hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde ölçüldüğü Muğla'da, sıcaktan bunalan boğaların serinletilmesi için itfaiye güreş sahasını ıslatırken, sahipleri de hayvanların başına su döktü.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV