Bomba imha ve Dalgıç polisler Dipsiz Çayı’nda!...

Önceki gün Dipsiz Çayı Nebi köy Söğütlü kahve mevkiinde dinamitle balık avlayan bir şahsın, meydana gelen patlama sonucu elinin bilekten kopması üzerine Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığı harekete geçti. Dalgıç polisler arama sırasında kopan elin bir parçasını suyun altında yengeç’in ağzından alırken aramada parçalanan ele ait sadece bir parmak bulunabildi.

Bomba imha ve Dalgıç polisler Dipsiz Çayı’nda!...
 Öğlen saatlerinde meydana gelen olayda aslen Çineli olduğu öğrenilen ve bölgede yer fıstığı tarlası bulunan 44 yaşındaki Ersan Adıgüzel isimli şahıs tarlasının kenarından akmakta olan Dipsiz Çayı’nda dinamit patlatarak balık tutmak istedi. Bu sırada sağ elinde bulunan dinamitin kontrolsüz şekilde patlaması sonucu Adıgüzel’in sağ eli bilek hizasından koparak parçalandı. Kendi imkânları ile sudan çıkıp yaklaşık 500 metre kadar yürüyen Adıgüzel bağırarak yardım istedi.

Olayın duyulmasının ardın-dan bölgeye gelen Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler bölgede arama yaparken, farklı noktalarda da dinamit veya patlayıcı madde olması ihti-maline karşı Muğla İl Jandarma Komutanlığı Bomba imha ve patlayıcı maddelere karşı duyarlı Aba isimli dedektör köpek geti-rilerek arama yapıldı. Kopan ele ait parçaların bulunması amacıy-la Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Gurup Amirliğine bağlı Marmaris Dalgıç Polis Timi Dipsiz Çayı’nda dalış yaparak arama yaptı. Akıntı ve suda bulunan balık, yengeç ve su kaplum-bağaları nedeniyle parçalanan ele ait sadece birkaç tırnak ve bir parmağa ulaşılırken aramalar hava kararana kadar devam etti.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ameliyata alınan ve yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden Ersan Adıgüzel’in hayati tehlikeyi atlattığı öğrenilirken Jandarmanın olayla ilgili başlattığı soruşturma devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2013, 20:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dünyanın Merkezi
Dünyanın Merkezi - 8 yıl Önce

haberde jandarma arama yaptı diyor ancak resimde polis var nasıl bir haberderi böyle ?

DEMEÇ
DEMEÇ - 8 yıl Önce

haberdeki foto galeri̇ye bakarsaniz jandarma ekiplerini görebili̇rsi̇ni̇z

SIRADAKİ HABER

banner68