Bozarmut Pazar Yerine kavuştu

Bozarmut beldesinde cadde üzerine kurular Pazar yerine alternatif olarak 2 dönümlük arazi üzerinde yeni düzenleme yapıldı. Bir bölümünün üzeri kapatılan Pazar yeri hem pazarcı esnafının, hem de vatandaşların yüzünü güldürdü.

Bozarmut Pazar Yerine kavuştu
 Önceki yıllarda cadde üzerinde kurulan Bozarmut Beldesinin pazarı belediye’nin yapmış olduğu çalışma ile yeni bir alanda yeniden düzenlendi. Yoldan geçen araçlar nedeniyle düzensiz bir halde alışverişlerin yapılmaya çalışıldığı Pazar yerini iptal ederek 2 dönümlük alan üzerinde düzenleme yapan Bozarmut Belediyesi yaptığı çalışma ile beldeye hem otopark, hemde düğün ve sünnetler için alternatif bir alan oluşturmuş oldu.

Bozarmut Belediye Başkanı Dursun Karşıalan, “Daha önce Bozarmut’ta Pazar yeri cadde üzerine kuruluydu. Pazarcılar yoldan gelen giden araçlardan rahatsız oluyordu. Aynı zamanda vatandaşlarda araçlarıyla geçerken rahatsız oluyorlardı. Çadırlar yırtılıyordu,  toz oluyordu. Hem pazarcıları yoldan gelen geçen araçları zor durumdan kurtarmak amacıyla Belediyenin yanında bulunan 2 dönümlük arazinin üzerine pazar yerini taşıdık. Bu yılda pazar yerinin bir bölümü, yaklaşık 1200 m2 lik bölümünün üzeri çatı yapılarak kapatıldı. Böylece pazarcılar çadır kurmaktan kurtuldu.  Yağmurdan sıcaktan kurtuldu. Pazar günü hariç diğer günlerde otopark olarak kullanılmakta. Düğün sünnet gibi törenlerde kapalı Pazar yerinden yararlanmakta” diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2013, 20:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
AİLEMİN EBESİ
AİLEMİN EBESİ - 7 yıl Önce

dursun başkan,helal olsun kıymetinizi bilen bilir,inşallah bazi belediyelerde örnek alir hizmetinizi....

yalakacı degiliz
yalakacı degiliz - 6 yıl Önce

tek icraat degil daha cok icraat istiyoruz 5 yılda bunu mu yaptınnn

SIRADAKİ HABER

banner56