Bozarmut TOKİ’de kuralar çekildi

Bozarmut Beldesi’nde yapımı devam eden 112 konutluk TOKi projesinde sona yaklaşıldı. TOKİ konutlarına yapılan 97 başvuru için daireler hak sahipleri tarafından Noter huzurunda yapılan kura ile belirlenirken yaklaşık 13 dairenin müracaatçı olmaması nedeniyle TOKİ tarafından belirlenecek yöntemle satışının gerçekleştirileceği öğrenildi. Kurada daireleri belirlenen hak sahiplerine Ocak 2014’de anahtarları teslim edilecek.

Bozarmut TOKİ’de kuralar çekildi
 Bozarmut Beldesi’nde Toki Uzmanı ve Proje Sorumlusu Bilge Karapınar, Yatağan Noteri, AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Mustafa Toksöz, AK Partili Muğla İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Şahbaz ve Turgut Belediye Başkanı Salih Özen’in de katıldığı kura çekiminde daireleri belirlenecek olan ailelerin heyecanlı bekleyişi göze çarptı.

Bozarmut Beldesi’nde yapılmakta olan TOKİ daireleri hazineden alınan 25 dönümlük arazi üzerine yapılmış daireler 2+1 tipinde 85 m2’lik dairelerden oluşmakta. İnşaatı yapan Şentürk İnşaat yetkililerinden edindiğimiz bilgilere göre TOKİ dairelerin yapımının iki aya kadar tamamlanacağını bildirildi.

Bozarmut Beldesi’ne yapılan daireler TOKİ yetkilileri tarafından noter huzurunda dün Bozarmut Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Çekilişe daha önceden müracaat eden hak sahipleri de katılırken, hak sahipleri taksitleri anahtar teslim edildikten sonra başlayıp 15 yılda tamamlayacak.

Bozarmut Belediye Başkanı Dursun Karşıalan TOKİ daireleri kura çekiminde yaptığı konuşmada; “2009 yılında belde halkımıza TOKİ konutları yapacağımıza söz verdik. Bugün bu sözümüzü yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz. 2009 seçimlerinde Belde halkımıza vermiş olduğumuz vaatlerin %99’unu tamamladık. Bu hizmetleri yerine getirirken halka hizmet hakka hizmet düşüncesi ile yürüttük. Geçtiğimiz günlerde Pazar yerinin üzerinin kapatılması tamamlandı ve hizmete açıldı. Ağustos ayı içerisinde halı sahanın yapımı tamamlanıp, Eylül ayı içerisinde hizmete açılacaktır. Ayrıca en büyük hizmetlerimizden biriside Bozarmut Beldesi’ne yapılmakta olan ve halen yapımı devam eden yaklaşık 15 km’lik kanalizasyon çalışmalarıdır. Kanalizasyon hattının yapımı ekim ayı sonunda tamamlanması beklenmektedir. Ayrıca Beldemize bir adet Atatürk heykeli, altı adet araç alımı, 4 adet İçme suyu kuyuları, 25 000 metrekare parke taşı, 2000 metrekare istinat duvarı, beldemizde hırsızlık olaylarına önlemek için kamera sistemi kurulmuştur. Park düzenlemeleri yapılarak Çocuk oyun grubu ve fitness grubu kurulmuştur. Kazan Göleti’nde 3 yıl sulama birliği başkanlığı yaptığım dönemde Alaşar Çayı’ndan Kazan Göleti’ne 6 km uzunluğunda 710’luk borularla sulama suyu hattı ihalesinin yapımı sağlanmıştır’’ dedi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2013, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68