Bozarmut’ta 830 litre sahte içki ele geçirildi

Yatağan ilçesine bağlı Bozarmut Mahallesi’nde jandarma ekiplerinin bir evde yaptıkları aramada, sahte içki üretimi yapılan gizli bir bölümde bulunan 830 litre sahte içkiye el konuldu.

Bozarmut’ta 830 litre sahte içki ele geçirildi
 Yaklaşan turizm sezonu öncesi Muğla İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birimler, kaçak içki ve sahte içki imal edilebilecek bölgelerde denetimlerini sıklaştırdı. Yatağan ilçesine bağlı Bozarmut Mahallesi’nde bir evde kaçak içki imal edildiği duyumu alınması üzerine adli makamlardan alınan arama kararı sonrası Yatağan Jandarma ekipleri belirlenen adreste arama çalışması yaptı.

Evin içerisinde satışa hazır durumda mutfak kısmının tabanında özel olarak hazırlanmış gizli bölümde 30 litre sahte içki ele geçirildi. Araştırmasını sürdüren jandarma ekipleri, ahırının altında özel olarak hazırlandığı tespit edilen bölümde 220 litrelik varillerde üzerinde damıtma tertibatı bulunan 3 adet tam dolu, birisi yarım dolu vaziyette yaklaşık 800 litre, toplamda ise 830 litre kaçak içkiye el koydu.

Sahte içki üretimi yapılan bölgede olay yeri inceleme ekiplerince inceleme yapılırken, İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri de sahte içkilerden numune alarak incelemeye gönderdi. Sahte içki üretimi ile ilgili olarak üç kişi gözaltına alınırken, gözaltına alınan şüpheliler adli makamlara sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2017, 00:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95