Bozüyük, genel seçimlerin aday adayı membası oldu

Genel seçimler için Bozüyük Mahallesi’nden 3 aday adayı çıktığını belirten Mahalle Muhtarı Vahdet Beçin, Bozüyük’ü aday adayı membası olarak değerlendirdi.

Bozüyük, genel seçimlerin aday adayı membası oldu
 Genel seçimler öncesinde 4 Yatağanlı, Muğla’dan aday adayı olduğunu açıklarken, uzun süre Yatağan’da bulunmaları nedeniyle ilçede tanınan 2 kişi de aday adayı olduğunu açıkladı. Bozüyüklü Ali Irgat ve Ali Akalp CHP’den, Peyami Cinaz MHP’den, Katrancılı Mustafa Kılınçarslan AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıklarken, aslen Ulalı olan Mustafa Öztürk ile aslen Kavaklıdereli olan Süleyman Girgin, CHP’den aday adayı olduklarını açıkladılar.

Bozüyük Mahalle Muhtarı Vahdet Beçin, Bozüyük’ün uzun yıllardan beri önemli bir merkez olduğunu söyleyerek, Bozüyük’ün, 1481-1512 yıllarında Osmanlı Devleti’nin tapu tahrir defterinde Menteşe Sancağı’nda bulunan 8 kazadan biri olduğuna ulaştıklarını belirtti.

Kanuni Sultan Süleyman’ın 1512 yılındaki Rodos seferinde Bozüyük’e gelerek konakladığının bilindiğini ve han, köprü ve mescit yaptırdığını ifade eden Beçin, “Evliya Çelebi’nin Seyahatname’sinde de Bozüyük’teki evlerden, bağlardan ve bahçelerden bahseder. Mondros Ateşkes Antlaşması sonrası Bozüyüklü Hacı Süleyman Efendi Kuvay-i Milliye hareketinin öncülerinden biridir. Bozüyüklü Ahmet Bey(Toksöz), Kurtuluş Savaşı’na katılmış Osmanlı zabitidir ve kendisi Yatağan Belediyesi’nin kurucu başkanıdır” şeklinde konuştu.

2 CHP ve 1 MHP’li aday adayının Bozüyük’ten çıkması nedeniyle, Bozüyük’ü aday adayı membası olarak değerlendiren Beçin, “Yapılacak milletvekili ön seçimlerine Bozüyük’ten Ali Irgat, Peyami Cinaz ve Ali Akalp gibi adaylar çıkmıştır. Onlar bizim değerlerimizdir, onurlarımızdır. Her üçüne de Bozüyük halkı olarak başarılar diliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2015, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68