Bozüyük’e Şirince modeli

Doğal film platosu haline gelen Bozüyük Mahallesi’nin esnafları, Şirince’ye giderek incelemelerde bulundu.

Bozüyük’e Şirince modeli
 Bozüyük Mahallesi Muhtarlığı, Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Ziraat Odası işbirliğiyle, Bozüyük Mahalle Muhtarlığı’nda, esnafların katılımıyla düzenlenen toplantının ardından, Bozüyük’teki esnafların hizmet kalitesinin artırmaları maksadıyla İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Şirince Mahallesi’ne inceleme gezisi düzenlenmesi kararı alınmıştı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve mahalle muhtarlığı öncülüğünde Şirince’ye düzenlenen gezide, hijyen, satılan ürünlerin kalitesi ve fiyatı ile esnaf-müşteri ilişkileri incelendi.

Yatağan Belediyesi’nden tahsis edilen araçla, 25 Bozüyüklü esnafın Şirince’ye götürüldüğünü dile getiren Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kuzu, Şirince’nin son 20 yıl içerisinde, kültür ve turizm merkezi haline gelmesindeki aşamaların yerinde incelendiğini söyledi.

Bozüyük’te düzenlenen toplantıda, mahalleye gelen vatandaşların memnun şekilde mahalleden ayrılması için neler yapılabileceğini görüştüklerini hatırlatan Kuzu, “Bozüyük’ün ekonomik anlamda kalkınması ve bununla beraber esnafımızın da günün şartlarına kendilerini uydurabilmesi için esnaflarla yapmış olduğumuz toplantıda, Şirince’ye giderek turizmle ilgili gelişmeleri yerinde inceleme kararı almıştık. Bu amaçla düzenlediğimiz geziyle, Bozüyük için neler yapılabileceği hakkında fikir sahibi olduk. Bundan sonrası ise edindiğimiz bilgileri Bozüyük için uygulamaktır” şeklinde konuştu.

Şirince’ye gerçekleştirilen geziye benzer gezilerin ve çalışmaların süreceğini kaydeden Kuzu, Bozüyük’ün kalkınması için ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini sözlerine ekledi.

Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından karşılandıklarını ve gezi boyunca kendilerine eşlik ettiğini ifade eden Kuzu, Selçuklu mevkidaşı Hayri Güller ve yönetim kurulu üyeleri ile kendilerine araç tahsis eden Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’a teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2014, 09:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandas
vatandas - 7 yıl Önce

bözük için iyi olur.

baki gencel
baki gencel - 7 yıl Önce

Çok yerinde bir etkinlik olmuş.Düşünen tasarlayan gerçekleşmesine katli veren herkesi tebrik ederim.Baskalari nasil basarmis neler yapmışlar yerinde görmek çok iyi

Bay Sivri Dil
Bay Sivri Dil - 7 yıl Önce

Bozüyüğümüz icin iyi elbette ama kalabaliktan rahatsiz olan yaşlari 60 in üzerindeki bazı vatandaşların daha duyarli olmasi lazim bence herseye muhalif olmamalari gerek birazda gençlere destek olmalilar herşeyi ben bilirim düşüncesi olmamali sen bildiğin kadar bilmişsin zaten bırak gençleede yaşasin Bozüyükte
dükkan sıkıntısı var zaten neden engelboluyonuz boş boş tutuyorsunuz dukkanlar hep taş hep taş siz ölünce bu millet taşi koyacak mezarınıza
ben kazanmıyorsam kimse kazanmasın dusuncesi hep engel olur memeleketimize yabancılar yatirim yapiyor hiz kenardan bakiyoz sonra
yabancınınki tatlidır diye söz varya doğruymuş seviuorlar napalım

aaaaffffff
aaaaffffff - 7 yıl Önce

yatagan glişti sıra köylr snafına sahip çıkarlar başkanlar

Bozüyük
Bozüyük - 7 yıl Önce

Şirince halkı kendi ÜRETTİKLERİ meyvelerle yaptıkları ve ülke çapında ün yapmış şaraplarının,bedelsiz tadına baktirmak icin ziyaretcilerin önünü keserek turizmi daimi kılmıştır.Ki el emeği ile ÜRETTİKLERİ yüzlerce çeşit süs eşyasını ziyaretcilere sunmalarida cabasi.Kimse kusura bakmasın birşeyler ÜRETİP ziyaretcilere sunmak icin fazlaca tok bir mahalleyiz.Bunu yapmadığımız sürece dizinin son bulmasindan sonra,yeni açılan lokanta tostcu ve hediyelik esya satan birkaç yerde kapanıp,bir dizi cekimleri daha baslarmi acaba diye beklemeye koyulur Bozüyüklü.

hasan baba
hasan baba - 7 yıl Önce

hiç merak etmeyin bozüyükten bir şirince çıkmaz. şirincenin geçmişinde rum kültürü var. bözüyükte ne var? kentlerden bunalan sinemacılar ekonomik olsun diye buralarda film çevirmelerinin sebebi ekonomik olduğundandır. bozüyükte ne kültürü var?

Hasan baba
Hasan baba - 7 yıl Önce

yatağanda yönetim hangi kültüre sahip çıkmışlar. vali hüseyin aksoyun başlattığı iki projeden başka. bozüyükte ali nesin var mı? sevan nişancıyan var mı? haşmet kültür adamlarını yatağanda barındırmaz. on beş yıl havanda su dövmüşsünüz. beş yıl daha döversiniz.

Aydın Kaya
Aydın Kaya - 7 yıl Önce

valla gezi eyi olmuş da, ben bu fotoğrafda esnaf göremedim.yoksa bu arkıdeşler esnaflığa mı başlecek..


SIRADAKİ HABER

banner68