banner80

Bozüyüklü Öğrenciler Türkiye Finalinde

Yıldızlar Hokey Okul Sporları Finalleri’nin yarı final müsabakasında Antalya Leyla Kahraman Sevim Ertenü Ortaokulu’nu 2-0’lık skorla yenen Yatağan Bozüyük Ayser Kazım Eren Ortaokulu, finale adını yazdırdı.

Bozüyüklü Öğrenciler Türkiye Finalinde
 2013 yılındaki Yıldızlar Hokey Okul Sporları Muğla İl Birinciliği müsabakalarında Muğla İl Birincisi olan Bozüyük Ayser-Kazım Eren Ortaokulu Çim Hokeyi Takımı, maddi imkânsızlıklar nedeniyle Grup Birinciliği müsabakalarına katılamamıştı. Bu yılki Muğla İl Birinciliği müsabakalarına tekrar katılan Ayser-Kazım Eren Ortaokulu, aynı başarıyı tekrar elde ederek Konya’daki Grup Birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazandı. Velilerin ve öğretmenlerin imkânlarıyla katıldıkları müsabakaların tamamından galip ayrılan Ayser-Kazım Eren Ortaokulu, 8'li Türkiye Finallerine yükseldi.

Finallerdeki grup maçlarının tamamından galip ayrılan Ayser-Kazım Eren Ortaokulu, yarı finalde karşılaştığı Antalya Leyla Kahraman Sevim Ertenü Ortaokulu’nu da 2-0 yenmeyi başardı ve adını finale yazdırdı.

Ayser-Kazım Eren Ortaokulu, final müsabakasında ise finallerde karşılaştığı ilk takım olan ve 3-1’lik bir skorla yendiği Kahramanmaraş Kanuni Ortaokulu ile karşılaşacak.

Öğrencilerin üst üste aldıkları başarılardan dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Okul Müdürü Mehmet Gereme ve Antrenör Mahmut İmren, Bozüyük’e Türkiye Şampiyonluğu’nu getireceklerini söylediler.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68