Bozüyük’teki tarla yangını korkuttu

Yatağan ilçesinde çıkan ve yakınında bulunan Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan han, mescit ve köprüyü tehdit eden yangın, orman ve itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Bozüyük’teki tarla yangını korkuttu
 Alınan bilgiye göre, Bozüyük Mahallesi Yarbaşı Mevkisinde, Necdet Şimşek’e ait tarladaki buğdaylar biçilirken, henüz belirlenemeye bir nedenle yangın çıktı.

Rüzgarın da etkisiyle yangın, kısa sürede büyüyerek, üzerinde kuru ot ve saman balyaları bulunan Tahsin Saral ve Mehmet Çatalca’nın tarlalarına sıçradı.

İhbar üzerine olay yerine gelen Muğla Büyükşehir Belediyesi Yatağan İtfaiye Grup Amirliği ve Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, su tankeri ve arazözlerle yangına müdahale etti.

Bölgedeki çiftçiler, yangının yayılmaması için tarlaların çevresinde traktörleriyle çift sürdü. Tarla sahipleri ise, yanan alan içerisinde kurtarabildikleri saman balyaları yangından uzak yerlere taşıdı.

Yangın güçlükle kontrol altına alınırken, üç tarlada toplam 30 dönüm alan kül oldu.

Bozüyük Mahallesi muhtarı Vahdet Beçin, yangının çıkış sebebinin henüz öğrenilemediğini belirterek, itfaiye ekiplerinin kısa süre içerisinde yangına müdahale ederek alevlerin, çevredeki tarlalar ve Kanuni Sultan Süleyman’ın 1522’deki Rodos seferi sırasında yaptırdığı han, mescit ile köprüye sıçramadan söndürüldüğünü söyledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2016, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95