Bu ayıp bize yeter!..

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı çerçevesinde düzenlenen “Gençlik Yürüyüşü” renkli görüntülere sahne oldu demek isterdik ancak siyah beyaz bir yürüyüş gerçekleşti.

Bu ayıp bize yeter!..
HABERİN GALERİSİ
Bu ayıp bize yeter!..

Bu ayıp bize yeter!..

 Her yıl gerçekleştirilen Gençlik Yürüyüşlerinin aksine bu yıl düzenlenen yürüyüşe İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Müftüsü ve ev sahibi İlçe Milli Eğitim Müdürü ile okul bazı okul müdürleri dışında katılımın olmaması dikkat çekti. Bundan önceki yıllarda düzenlenen etkinliklerde belediye personeli ile birlikte tam kadro yürüyüşlere katılan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık bu yıl bulunmazken Yatağan Belediyeside bu yılki yürüyüşlerde temsil edilmedi. Öte yandan CHP ve MHP”li hiçbir yöneticinin de yürüyüşte yer almaması göze batarken Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toksöz, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Şahbaz, AK Partili Belediye Meclis Üyesi İsmail Göktepe ve AK Partili diğer yöneticiler “Yurt’ta Birlik Dünyada Barış için Atatürk’ü Anma Gençlik Yürüyüşüne tam kadro katılmaları dikkat çekti.

Yürüyüş yapılacak olan güzergahta önceki yılların aksine araç parklarına izin verilmiş olması nedeniyle kortejin önünde taşınan dev Türk Bayrağı açılamazken, bayrağımızı taşıyan öğrenciler zaman zaman zor anlar yaşadı. Yatağan Kaymakamlığının yayımladığı kutlama programında kamu kurum ve kuruluşları ile STK’lara, “Bütün Kamu Kurum ve Sivil Toplum Örgütleri ile işbirliği yapılarak en yüksek katılımın sağlanması için çaba gösterilecektir” ibaresine karşın hiçbir kurum amiri ve sendikalar dışındaki STK temsilcisinin bulunmayışı kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

Yatağan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen “Yurt’ta Birlik Dünyada Barış için Atatürk’ü Anma Gençlik Yürüyüşünde Buluşalım” etkinliği dün Polis Merkezi Amirliği Atatürk Anıtı önünde saat 16.00’da başladı. İlçemizdeki Orta Öğretim Öğrencileri ve AK Partili Yöneticiler dışında yürüyüşe katılım olmazken, anıt önünden Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlatılan yürüyüş, Meteoroloji istasyonu, Garaj kavşağı, Cumhuriyet Caddesi ve Atatürk Caddesi üzerindeki güzergahtan tamamlayarak yine Atatürk Anıtı önünde sonlandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2013, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56