Bu bir adım mı? Yoksa varılmak istenen noktalara varıldı mı?

Bu bir adım mı? Yoksa varılmak istenen noktalara varıldı mı?

Bu bir adım mı? Yoksa varılmak istenen noktalara varıldı mı?

Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu,da özerk bir Kürdistan kurma hayaliyle çeşitli eylemlerde bulunan PKK ve yan kuruluşları, bu eylemlerini gün geçtikçe daha çok pratiğe geçirmektedir.  Türkiye içerisinde özerk bir bölge olmak isteyen ve çeşitli haklar talep eden PKK ancak bunların gerçekleşmesi halinde terör saldırılarını sonlandıracağını dile getirmektedir.

 

Son günlerde sözde özerkliklerini ilan etmişçesine çalışmalarına hız kazandıran ayrılıkçılar ve yandaşları Diyarbakır'ın Bağlar İlçesinde alternatif bir mahkeme kurmuş. Mahkeme heyetini ise, toplum içerisinde güvenilir ve söz sahibi olan insanlar oluşturmakta ve bu heyet bölgedeki arazi tartışmalarını, kan davalarını, hırsızlıkları, kız kaçırmalarını vb. bir çok sorunu çözmekte. İlginçtir ki bu mahkemeler şimdiye kadar 600'e yakın davaya bakmış ve 450'ye yakınını çözümlemiştir.

Bu ne demek oluyor şimdi?

Bu gelişmenin arkasında yatanlar nelerdir?

Özerk Kürdistan'ın adli temelleri atılıyor mu?

 

Bu zamana kadar T.C.'ye güveni ve sevgisi olmayan ayrılıkçılar artık kendi halkını, kendi mahkemelerinde yargılayacak ve sorunlarını bu mahkemeler aracılığıyla çözecek. Türkiye Cumhuriyeti'nin mahkemelerini hiçe sayan bu hareket sizce neyin göstergesi? Ramazan ayı boyunca terör eylemlerine aralıksız devam eden teröristlere zamanında verilmeyen cevap, şimdi bu çalışmalara verilecek mi? Yoksa Başbakanımıza Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından edilen hakarete verilmeyen o cevap gibi bunu da mı cevapsız bırakacaklar? Türkiye Cumhuriyeti, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da yavaş yavaş kaybetmeye başladığı söz hakkını tekrar ne zaman kendi eline alacaktır gerçekten merak konusu...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68