Bu hiç olmadı

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın seçim bürosu hazırlıklarını haber yapmak için görüntü almaya çalışan gazeteci arkadaşımız, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık tarafından engellendi.

Bu hiç olmadı

Geçtiğimiz salı günü CHP Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın Cumhuriyet Caddesi üzerindeki seçim bürosundaki hazırlık çalışmalarını görüntülemek için olay yerine giden gazetemiz muhabiri, Başkan Işık tarafından engellenmiştir.

Geçtiğimiz pazar günü adaylığı kesinleşen ve bu haberi Yatağan halkına web sitesinden anında duyuran, gazetenin pazartesi baskısını bekletip Sayın Işık’ın 4. kez aday olduğunu Yatağan halkına manşetten duyuran gazetemizi, toplum içersinde sürekli olarak taraf göstermeye çalışan, kendisinin de eski bir gazeteci olduğunu her fırsatta beyan eden Sayın Işık, “Çekmeyin kardeşim, neden çekiyorsunuz, daha hazırlıklar sürüyor. Siz zaten bana düşmansınız. Haber falan yaptırmak istemiyorum, gidin işinize” gibi hiç gereği bulunmayan birçok konuşmayı bağıra çağıra yapıp, muhabirimizi olay yerinden uzaklaştırmıştır.

Başkan Işık’ın bu tutumuna anlam verememekle birlikte gazete olarak yaptığımız araştırmada, yıllardan bu yana esnaflarımızın özellikle Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan ve belediyenin çiçeklik olduğunu iddia ettiği ancak daha çok mezarı andıran ucubeleri kendi seçim bürolarına giriş çıkışın daha kolay olabilmesi söz konusu olunca bir saat içinde yıktıklarını ve burada bulunan Yeşil Yatağan Projesi kapsamında dikilen yaklaşık 2 metre boyundaki 2 adet çam ağacını köklediklerini öğrenmiş ve bu paniğin nedenini ortaya çıkarmış bulunuyoruz. Gazetemizin arşivlerinde ve 2009 seçimlerinde yine Sayın Başkan’ın seçim bürosu önünde çekilen fotolarda mevcut olan çam fidanlarının akıbeti bilinmemekle birlikte, Gezi olaylarında olduğu gibi ağaçların buradan sökülerek başka bir alana dikildiği cevabını alacağımızı da tahmin etmekteyiz.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2014, 13:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahiköylü
Ahiköylü - 6 yıl Önce

sonun başlangıcı

gokilkim48
gokilkim48 - 6 yıl Önce

SONUNA KADAR OKUSUN BAŞKAN

Yarım elma gönül alma. çok merak ediyorum yeni projeler içinde neler var, amerikadan kardeş şehir buldunuz başkanları yedi içti çekti gitti neydi üst geçitler yapacaklardı kapalı spor salonlari falan filan yedik tabi, spor tesisi ihalesi verdiniz müteahhit battı gitti proje yarım kaldı allah muhafaza gidip bakın haline tavuk kümesi ordan duzenlidir bi evladımıza tel batsa tetanoz olur heryer küf pas içinde, garaj yapalim dediniz müteahhit battı on yıldır yarım yatıyor yazın sıcakta kışın soğukta millet araba bekliyor yazık. Hadi bunlar olmadı dediniz birde üniversite yapalim yatağan halkı müteahhit oldu heryer bina doldu bir üniversite bitmedi sanki bana silikon vadisi yapacaktiniz. Heryer çöp heryer pislik içinde yataganda, yollari, kaldirimlari hiç görmüyormusunuz, sizin hizmet anlayisiniz sadece deve güreşi ve keşkek dağıtmak mi, yahu oğlunun villaları bitti de bizim belediyenin hiçbir projesi bitmedi haşmet başkan, bir sinema acamadin yatagana. Allah aşkına birtane proje soyle bana ben bitirdim diye seni anlindan öpüp ankaraya CHP genel merkeze sirtimda götürecegim, iyi bir CHP li olarak inşallah allahım sesimi duyar mhp ve akp birleşir sende adalet önünde hesap verirsin seçimlere kadar yazmaya devam edeceğim. (Rica ediyorum yayinlayin)

ytgn
ytgn - 6 yıl Önce

secimi kazanamayacagini anlayinca kudurmaya baslamis " sayin başkan" ..yataganin su anki rezilligi senin eserin...

tugba kizilsinsek
tugba kizilsinsek - 6 yıl Önce

Siz once haber yazmayi öğrenin bence. Daha haber yazmaktan haberiniz yok, birde sataşma haberi yazmaya kalkiyorsunuz.

ünal başpınar
ünal başpınar - 6 yıl Önce

Chp zihniyeti kendisi yapar yıkar söker başkası yapsa kıyamet koparır zihniyet degişmedigi sürece chp aynı chp dir

aysen gurhan
aysen gurhan - 6 yıl Önce

Yatagan sevdalisi biri olarakkk baskanima sesleniyorummm 4donem oncede secim burosunda universite olacakk demistiniz bu yilda universite acilacak dediniz sanirimm biz bii 16 17 yill geriden geliyoruzz yazik bize

gibyeli
gibyeli - 6 yıl Önce

cavit seni haşmet başkana karşı kinli görüyorum bu bir gazeteciye yakışmaz hele sana hiç yakışmaz bu yazdıklarının haber değeri bile yok bana göre seçim bürosunun açılışına geldinde gitmi dediler ayıptır ayıp.

mantık1
mantık1 - 6 yıl Önce

yatağan halkı yaşadığı kenti bu kadar hoyratça kullanadıkça kim gelirse gelsin birşey yapamaz.çuvaldızı unutmayın.


SIRADAKİ HABER