“Bu kaldırımdaki çakıllar, tehlike saçıyor”

Muğla-Aydın karayolunun geçtiği Bozarmut Mahallesi’ndeki kaldırımlarda biriken çakıl taşları, karayoluna dökülerek kazalara ve yaralanmalara davetiye çıkarıyor.

“Bu kaldırımdaki çakıllar, tehlike saçıyor”

Muğla-Aydın karayolunun ikiye böldüğü Bozarmut Mahallesi’ndeki kaldırımlarda, çalışmalar sırasında dökülen çakıl taşlarının biriktiği görüldü.

Biriken çakıl taşları, zaman zaman günde binlerce aracın geçtiği karayoluna dökülmesiyle adeta kazalara davetiye çıkarıyor. Ayrıca karayolundaki geçen araçların üzerine geçerken fırlattıkları çakıl taşları, kaldırımı kullanan vatandaşların yaralanmasına sebep oluyor.

Mahalle sakinlerinden Muhammet Kocakarın, muhabirimize yaptığı açıklamada, “Uzun zamandır bu çakıl taşları kaldırımlarda duruyor. Bazen bu çakıl taşları karayoluna dökülüyor ve araçların kaza yapmasına neden oluyor. Bazen de karayolundan sıçrayan çakıl taşları yayaların yaralanmasına sebep oluyor. Öte yandan mahalle boyunca yer alan birkaç durakta biriken çakıl ve çöpler, vatandaşların zor anlar yaşamasına neden oluyor. Yetkililerden bu konuda yardımcı olmalarını istiyoruz” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68