Bu yıl ramazan dolu dolu geçecek

Yatağan Belediyesi tarafından geleneksel olarak sürdürülen iftar sofrası, bu yıl çeşitli etkinliklerle zenginleştirilecek.

Bu yıl ramazan dolu dolu geçecek

Yatağan Belediyesi tarafından daha önceki yıllarda mahallelerde düzenlenen iftar sofrası geleneği, bu yıl Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü Sosyal Tesislerinde düzenlenecek. Kırsal mahallelerdeki vatandaşların da katılımı için vatandaşlar ücretsiz bir şekilde tesislere taşınacak. Ayrıca bu yılki etkinliklerde, geleneksel ramazan kültürü yaşatılacak ve çeşitli gösteriler sunulacak.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, 6 Mayıs 2019 Pazartesi günü başlayacak ramazan ayında düzenlemeyi planladıkları iftar sofrası konusunu görüşmek için Bereket Enerji Termik Santraller Koordinatörü Nurettin Güncü’yü makamında ziyaret etti.

Beraberindeki belediye meclis üyeleriyle Güncü ile fikir alışverişinde bulunan Toksöz, toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

Toksöz, bu yılki ramazan etkinliklerini zenginleştirdiklerini belirterek, “Daha önceden düzenlenen iftar sofrası geleneğini sürdürmeyi, fakat genişleterek sürdürmeyi istiyoruz. Bu doğrultuda bu yılki iftar soframız Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü Sosyal Tesislerinde düzenlenecek. Birkaç mahalleyi birleştirerek vatandaşlarımızı ücretsiz bir şekilde tesislere taşıyacağız ve birlikte iftar yapacağız. Bu sayede iftarını yapan vatandaşlarımızın kaynaşmalarına da ön ayak olacağız. Ayrıca bu yıl ki iftar sofralarında bir takım etkinliklerimiz olacak. Orta oyun, Hacivat-Karagöz, aşuk maşuk, efe, semazen ve sihirbaz gösterileri gibi etkinliklerle eski ramazan kültürünü yaşatacağız. İftar sofrası geleneğinin sürdürülmesinde desteklerini esirgemeyen Bereket Enerji’ye çok teşekkür ediyor, vatandaşlarımızı bu etkinliklerimize bekliyoruz” diye konuştu. 

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER