Bu yolda sadece traktör ilerleyebiliyor

Yatağan ilçesine bağlı Bencik Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, yollarının yapılması için imza toplayarak ilgili kurumlara başvursa da sonuç alamadı.

Bu yolda sadece traktör ilerleyebiliyor
 Bencik Mahallesi Hatipdere Mevkisi’nde yaşayan vatandaşlar, evlerinin bulunduğu yer ile caddeyi birbirine bağlayan yolun bozuk olmasından dolayı yolun yapılmasını talep etti. Özellikle kış şartlarında ve yağmurlu havalarda kullanılamaz hale gelen yolda sadece traktör ilerleyebiliyor.

Mahalle sakini Süleyman Güneş, yolun yapılması için Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Yatağan Belediyesi’ne girişimlerde bulunduklarını fakat sonuç alamadıklarını söyledi.

Yolu kullanan çok sayıda hanenin olduğunu ve yolun yapılması için 19 imza topladığını kaydeden Güneş, “Yolun yapılması için bir yıldır uğraş veriyoruz. Yatağan Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından görevlendirilen greyder ile burada bir çalışma yaptı ama yetersiz kaldı. Sadece bir bölüme çakıl döktü. Geride kalan bölüm ise içler acısı. Özellikle kötü hava şartlarında bu yolu kullanmak imkansız hale geliyor. Burada sağlık sorunu yaşayan insanlar var. Allah korusun bir durum olsa ambulans bile bu yolu kullanamaz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2017, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96