"BU YOLU TEKRAR PROJELENDİRİN"

    CHP Yatağan İlçe Başkanlığı birçok ölümlü, ağır yaralanmalı ve maddi hasarlı kazaların gerçekleştiği Yatağan İnönü Bulvarı hakkında basın açıklamasında bulundu.

"BU YOLU TEKRAR PROJELENDİRİN"

CHP Yatağan İlçe Başkanlığı yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Defalarca kez uyarı yaptığımız, basın açıklamalarıyla durumu izah ettiğimiz İnönü Bulvarı hakkında bir kez daha açıklama yapmak zorunluluğu hissediyoruz. Böyle giderse çok kez daha açıklama yapmak zorunda kalacağız gibi gözüküyor. Çünkü duyması gereken kulaklar sağır, görmesi gereken gözler kör!

    Geçtiğimiz haftalarda yaşanan ve küçük bir kızımızın vefatıyla sonuçlanan kaza ne yazık ki tüm Yatağan halkında büyük bir üzüntü yarattı. Yatağan Belediyesi, artık tüm facialardan sonra iktidar için klasikleşen acının siyaseti olmaz söylemine sarılmaya devam etsin. Biz tam tersini düşünüyoruz! İhmaller sonucu oluşan ve toplumu etkileyen acılar hem toplumun hem siyasetin konusudur. Sorumlulara hesap sormak da! Vicdanımız rahat çünkü biz bu acılar yaşanmadan bu yolda can ve mal güvenliğinin olmadığını her basın açıklamamızda dile getirdik. Milletvekillerimiz defalarca kez konuyu meclis gündemine taşıdı. Perşembenin gelişi çarşambadan belliydi! Sayın belediye başkanını bir kez daha ikaz ediyoruz. Bu yol Yatağan’ın göbeğinde hem insan hem de araç geçişinin çok yoğun olduğu bir yoldur. Bu yol Yatağan’ı ışıklı şehir olarak anılmaktan kurtardım ışıkları azalttım diye övünülecek bir yol değildir. Üstelik ne bir üst ne bir alt geçit var. Yatağan halkı karşıdan karşıya geçerken köşe kapmaca oynar hale geldi. Her gün sayısız maddi hasarlı kazanın yaşandığı bu yolda daha büyük acıların tekrarlanmaması için lütfen gerekli önlemleri alınız. Tüm Yatağan halkından projesini gizleyerek karayollarına yaptırdığınız bu ucube yolunuzda inat etmeyip, Yatağan halkının ve esnafının da fikirlerini alarak bu yolu tekrar projelendiriniz. Su basan dükkanlardan, bir türlü akmayan trafikten, Yatağanlı hemşerilerimizin güçleşen hayatından, kavşak düzenlemelerinizle büyük ölçüde düşen esnafın işlerinden söz etmiyoruz bile!

  Sayın Belediye Başkanı’nı bir konuda daha uyarmak isteriz. Yatağan Belediyesi kurumsal hesabından insan aklıyla alay edercesine açıklamalar yapılmaktadır. Lütfen bu açıklamaları yayınlanmadan önce okuyunuz. Eğer okuyup da yayınlanmasına müsaade ediyorsanız zaten söyleyecek bir şeyimiz yok. Son yaşanan olayla ilgili yapılan açıklamada, aracıyla seyir halindeyken üstelik yüzde yüz sürücü hatası olduğu mahkeme kararıyla kesinleşmiş çok değerli sanatçımız Barış Akarsu’nun kazası ile küçücük bir kızımızın yol yapım çalışmaları esnasında ortaya çıkan ihmallerden kaynaklı karşıdan karşıya geçerken yaşamış olduğu kazayı aynı kefeye koyup karşılaştırma yapmak ancak size yakışırdı!

  Gene aynı açıklamada bahsi geçen “bilinçsiz ve art niyetli kişiler” olarak nitelendirdiğiniz kişiler, böylesine sıkışık bir yolda üstelik yol yapım çalışmaları esnasında elini kolunu sallaya sallaya metal korkulukları sökebiliyor ve bunu hiçbir sorumlu-görevli fark etmiyorsa ve siz bunu normal bir şeymiş gibi kamuoyuna sunuyorsanız bir kez daha söyleyecek bir şeyimiz yok.

  Bu üzücü kazada yaşamını yitiren küçük kızımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm Yatağan halkına baş sağlığı diliyoruz. Bu tarz olayların bir kez daha yaşanmaması için mücadelemizi her platformda devam ettireceğimizi belirtmek istiyoruz.”  

Elif Ertan

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2021, 00:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68