Bu Yolun Sahibi Yok

Bu Yolun Sahibi Yok

Bu Yolun Sahibi Yok

Yatağan ile Dört Yol arasındaki eski Kavaklıdere Yolu'na rağbet gösterilmesine rağmen, yolu sahiplenen olmadığı için köstebek yuvası gibi.

Yörede hizmet veren çok sayıda mermer fabrikası var ayrıca bu yörede arazisi olan vatandaşlar olmasından dolayı hayli işlek olan yolda oluşan büyük çukurlar araçlara büyük zarar veriyor.

Yolu göstererek bu konudaki sıkıntılarını dile getiren Kırcı Mermer İşletmecisi H. Hüseyin Mermer; “yolu görüyorsunuz, her tarafında büyük çukurlar var, belediye bizim değil diyor. Köy Hizmetleri bizim değil diyor, netice olarak bu yoldan çok araç geçiyor. Aslında iki traktör malzeme bile olsa bu çukurlar örtülür. Biz Yatağan'da düzenlenen her etkinliğe katkı yapıyoruz, bu yolun bu şekilde bekletilmesine çok üzülüyoruz. Umarız kısa zamanda bunun bir çaresi bulunur, netice olarak bu ülkenin halkının kullandığı bir yol” dedi.

IÅžIK: “YOL BİZE AİT DEÄžİL”

Bu konuda görüşünü aldığımız Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, “bu yolun bu şekilde olması bizleri de çok üzüyor. Yol bize ait olmadığı için bir şey yapamıyoruz. İktidar Partisi İlçe Başkanı ve İl Genel Meclis Başkanımıza bu yolun bir an evvel yapılması konusunda taleplerimi de bildirdim” dedi.

KATIRCI: “ÖZEL İDARE AÄžINDA GÖRÜNMÜYOR”

Muğla İl Genel Meclis Üyesi Eyüp Katırcı da bu konuda yaptığı açıklamada; “yol, Köy Hizmetleri ağında görünmüyor, bu nedenle bir şey yapamıyoruz. Yol, karayollarına ait ise çıkarılarak köy hizmetleri ağına geçmesi gerekiyor, bize geçerse kısa sürede yaparız” dedi.

“KİMİN OLDUÄžU ÇOK MU ÖNEMLİ?”

Yolu kullanan vatandaşlar ise; “yolun kimin olduğunu biz bilmeyiz, biz yolun yapılmasını istiyoruz. Karayolları buradan ayrılalı yıllar oldu, ne yapılması gerekiyorsa yapılmalı, biz mi uğraşacağız yoksa halka hizmet edeceğiz diye seçilenler mi?” şeklinde konuştular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95