17 Ağustos 2018 Cuma

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

Buğday’ın bıraktığı bayrağı Kuru devraldı

Yatağan Ziraat Odası Başkanı Şenyüz Buğday’ın vefat etmesinin ardından boşalan makama, Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Kuru getirildi.

29 Eylül 2017 Cuma 09:23
Bu haber 1026 kez okundu
Buğday’ın bıraktığı bayrağı Kuru devraldı

 Yatağan Ziraat Odası Yönetim Kurulu üyeleri, 18 Eylül’de hayatını kaybeden Yatağan Ziraat Odası Başkanı Şenyüz Buğday’dan boşalan makama getirilecek yeni başkanı belirlemek için toplandı.

Yapılan toplantıda, başkanlığa odanın İkinci Başkanı Süleyman Kuru getirildi.

2015 yılından bu yana Oda İkinci Başkanlık görevini yürüten Kuru, muhabirimize yaptığı açıklamada, Şenyüz Buğday’ı kaybetmenin acısını hala yaşadıklarını söyledi.

Kuru, Buğday’ın başkanlık görevini yürüttüğü dönemdeki heyecanını yakından bildiklerini ve kendisinden öğrendiklerinin ışığında yürüyeceklerini belirterek, “Şenyüz Buğday, Yatağan Ziraat Odası için çok önemli bir isimdi. Odamızı bu hale getirmek için büyük çaba sarf etti. Biz de onun yanında çok şeyler öğrendik. Şimdi de bize emanet ettiği bu bayrağı en iyi şekilde muhafaza edeceğiz” dedi.

2 dönem Yatağan Belediye Meclisi üyeliği, 3 dönem Tes-İş Sendikası Yatağan Şubesi Disiplin Kurulu üyeliği yapan Kuru, 2014 yılında Yatağan Termik Santrali’nden emekli olduğunu anımsatarak, “Edindiğimiz tecrübelerle, Şenyüz Buğday’ın yarım kalan projelerini tamamlayarak, ona olan borcumuzu ve odamıza karşı sorumluluğumuzu en iyi şekilde yerine getireceğiz” diye konuştu.

Öte yandan, yönetimde yapılan değişiklikle, Ethem Özen yönetim kuruluna seçilirken, Yatağan Ziraat Odası Meclisi’nde Buğday’dan boşalan meclis üyeliğine Raif Baş getirildi.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV