Buğday’ın bıraktığı bayrağı Kuru devraldı

Yatağan Ziraat Odası Başkanı Şenyüz Buğday’ın vefat etmesinin ardından boşalan makama, Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Kuru getirildi.

Buğday’ın bıraktığı bayrağı Kuru devraldı
 Yatağan Ziraat Odası Yönetim Kurulu üyeleri, 18 Eylül’de hayatını kaybeden Yatağan Ziraat Odası Başkanı Şenyüz Buğday’dan boşalan makama getirilecek yeni başkanı belirlemek için toplandı.

Yapılan toplantıda, başkanlığa odanın İkinci Başkanı Süleyman Kuru getirildi.

2015 yılından bu yana Oda İkinci Başkanlık görevini yürüten Kuru, muhabirimize yaptığı açıklamada, Şenyüz Buğday’ı kaybetmenin acısını hala yaşadıklarını söyledi.

Kuru, Buğday’ın başkanlık görevini yürüttüğü dönemdeki heyecanını yakından bildiklerini ve kendisinden öğrendiklerinin ışığında yürüyeceklerini belirterek, “Şenyüz Buğday, Yatağan Ziraat Odası için çok önemli bir isimdi. Odamızı bu hale getirmek için büyük çaba sarf etti. Biz de onun yanında çok şeyler öğrendik. Şimdi de bize emanet ettiği bu bayrağı en iyi şekilde muhafaza edeceğiz” dedi.

2 dönem Yatağan Belediye Meclisi üyeliği, 3 dönem Tes-İş Sendikası Yatağan Şubesi Disiplin Kurulu üyeliği yapan Kuru, 2014 yılında Yatağan Termik Santrali’nden emekli olduğunu anımsatarak, “Edindiğimiz tecrübelerle, Şenyüz Buğday’ın yarım kalan projelerini tamamlayarak, ona olan borcumuzu ve odamıza karşı sorumluluğumuzu en iyi şekilde yerine getireceğiz” diye konuştu.

Öte yandan, yönetimde yapılan değişiklikle, Ethem Özen yönetim kuruluna seçilirken, Yatağan Ziraat Odası Meclisi’nde Buğday’dan boşalan meclis üyeliğine Raif Baş getirildi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2017, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER