Bugün Başlayan Vergi Haftası Etkinlikleri Pazar Gününe Kadar Sürecek

Bugün Başlayan Vergi Haftası Etkinlikleri Pazar Gününe Kadar Sürecek

Bugün Başlayan Vergi Haftası Etkinlikleri Pazar Gününe Kadar Sürecek

Her yıl Åžubat ayının son haftası kutlanmakta olan Vergi Haftası, bu yıl da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Bu seneki etkinlikler kapsamında okul ziyaretleri, kurum ziyaretleri ve vergi mükellefleri ziyaretlerinde bulunulacak.

Verginin, kalkınma ve ekonominin büyümesindeki rolünün toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi amacıyla geleneksel olarak her yılın Åžubat ayının son haftasında gerçekleştirilen Vergi Haftası'nın 23.sü, bu yıl da bir dizi etkinlikle 27 Åžubat-04 Mart 2012 tarihleri arasında kutlanacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İlçemiz Vergi Dairesi Müdürü İbrahim İkiler ; “ülkemizde sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amacı ile, 22 yıldan bu yana kutlanılmakta olan “Vergi Haftası”nın 23.sü ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi, ilçemizde de 27 Åžubat-4 Mart 2012 tarihleri arasında bir dizi etkinlikle kutlanacaktır.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunma ve saygı duruşu ile başlayacak olan haftamıza Kaymakamlık Makamına ve Belediye Başkanlığı Makamına yapılacak ziyaretlerle devam edilecektir.

Ayrıca; hafta boyunca sivil toplum kuruluşları ve mükellef ziyaretlerinde bulunulacaktır.

Yine Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde okul ziyaretlerinde bulunulacak, öğrencilerimize Vergi konulu konferanslar verilecek, bir grup öğrenci daireye davet edilecek, ayrıca vergi rekortmenleri ve vergiyi gönüllü ödeme alışkanlığı kazanmış mükellefler ödüllendirilecektir” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68