“Bunu Yapan İnsan Olamaz!”

“Bunu Yapan İnsan Olamaz!”

“Bunu Yapan İnsan Olamaz!”

Yatağan Ahi Sinan Parkı ve Doktor Åževket Yanar Parkı'nda bulunan süs lambalarının kimliği meçhul kişilerce kırılması, hem vatandaşların ve hem de Belediye yetkililerinin tepkisini çekti.

Oluşan bu tabloyu gören vatandaşlar büyük tepki göstererek; “bunları yapanlar insan olamazlar, tüm hizmetler halkımız içindir. Haliyle vatandaşlarımız, kendi mallarına sahip çıkmalıdırlar” dediler.

Belediye Başkanı H. Hasan Haşmet Işık; “Belediye olarak her tesisin, yapılan her güzel hizmetin başına bir görevli dikmemiz imkânsız. Daha önce de aynı tabloyu yaşadık. Artık Avrupa'da olduğu gibi, oto kontrol sistemi, yani bütün vatandaşların öncelikle birbirlerini denetlemeleri devreye girmelidir. Bir kişi olumsuz bir davranışta bulunduğunda, bunu gören vatandaşlar onu uyarmalı, yine anlamıyorsa hemen şikâyet etmelidir. Suç işleyeni ihbar etmek ispiyonculuk değil, bir vatandaşlık görevidir. Bütün bu hizmetler, vatandaşlardan gelen talepler üzerine, onların rahatı ve huzuru için yapılıyor. Bunları yapanları kınıyor ve lânetliyorum. Çok yakında ilçemiz MOBESE kameraları ile gözetlenecek. Bu konuda, Belediye olarak üzerimize düşeni yaptık. Bunları yapanlar tespit edildiğinde, adalete hesap verecekler” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68