Burak Yılmazsoy Almanya Yolcusu

Burak Yılmazsoy Almanya Yolcusu

Burak Yılmazsoy Almanya Yolcusu

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Gençlik Programları Eylem 1.1 Gençlik Değişimleri Projesi kapsamında Almanya'nın Hannover şehrin-de gerçekleşecek projeye Muğla'dan Burak Yılmazsoy da katılacak.

Geçen yıl İspanya'da genç işsizliği üzerine proje gerçekleştiren ekipte yer alan Burak Yılmazsoy, bu yıl da 27 Temmuz _ 6 Ağustos 2012 tarihlerinde Almanya'nın Hannover şehrinde düzenlenecek “Human Right” İnsan Hakları konulu projeye Türkiye'den 6 kişi ile katılacak. Türkiye'den bu projeye katılacak olan ekip, 27 Temmuz 2012 Perşembe günü İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Almanya'nın Hannover şehrine hareket edecek.

Projeye, ev sahibi Almanya, Polonya, İspanya ve Türkiye'den 6'şar kişi katılacak. 11 günlük proje kapsamında katılımcılar Hannover'da çeşitli etkinlik ve incelemelerde bulunacaklar. Projede video çekimlerinin yapılması ve bunların montajlanarak kısa tanıtım videolarının hazırlanması, resimlerin çekilmesi, afiş, broşür vb. materyallerin hazırlanması gibi etkinlikleri kapsıyor.

Bu projeyle farklı ülkelerden gençler bir araya gelerek, kültürler arası etkileşimler kültürlerini tanıtma, farklı kültürleri tanıma, kafalardaki muhtemel önyargıları kırmak, ortak çalışmalar yapmak, fikir alışverişinde bulunma ortamının olması amaçlanıyor.

Projede yer alan katılımcıların isimleri ve bulundukları şehir şöyle sıralanıyor:

Burak Yılmazsoy-Muğla, Yiğit Akkoca-İzmir, Ceren Bakıcı-İzmir, Miraç Nalbantoğlu-Manisa, Barhan Kaynak-İzmir, Fulya Savaşır-Bursa.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90