BÜROKRASİ BİTMİYOR KOKU DEVAM EDİYOR!

Yatağan’ın Bencik Mahallesinde bronşit hastası Adil Pamuk komşusunun hayvan ahırından gelen kokular ve uçuşan saman tozları yüzünden yılın 365 günü evinin camlarını açamıyor. Yatağan Kaymakamlığı’na ve Yatağan Belediyesi’ne sayısız dilekçe veren Pamuk, dilekçelerinin karşılığını bir türlü alamadı. Kaymakamlıkta ve belediyede ki bürokrasi yüzünden bronşit hastası Adil Pamuk koku çekmeye devam ediyor. 

BÜROKRASİ BİTMİYOR KOKU DEVAM EDİYOR!

İlginç olay Muğla’nın Yatağan ilçesi Bencik Mahallesi’nde yaşanmaya devam ediyor. Mahalle sakinlerinden Adil Pamuk komşusu ile yaşadığı hayvan ahırı sorununu 2017 yılından bu yana bir çözüme kavuşturamadı. Bencik mahallesi Kuşçular mevkii’nde oturan Adil Pamuk evinin 6 metre yanında komşusunun ahırı bulunmakta. Ahırda 34 büyükbaş hayvan bulunuyor. Büyükbaş hayvanların yaymış olduğu koku yüzünden ve saman tozlarından Adil Pamuk evinin penceresini dahi açamıyor. Bu durumdan rahatsız olan Adil Pamuk komşusuyla konuştu. Ancak bir sonuç alamadı. Pamuk daha sonra Yatağan Kaymakamlığı’na ve Yatağan Belediyesi Başkanlığı’na defalarca dilekçe verdi. Ancak dilekçelerinin karşılığını alamadı. Yatağan Belediyesi ekipleri Adil Pamuk’un komşusuna hayvan pisliklerini dezenfekte etmesi için sadece uyarıda bulundu. Ancak komşusu bu uyarıları da dikkate almadı. Bunun üzerine Adil Pamuk Kaymakamlığa ve belediye ye tekrar dilekçeler yazdı. Dilekçelerin ise akibeti henüz bilinmiyor. Kaymakamlığa ve belediyeye verilen dilekçeler bürokrasiye takılınca bronşit hastası Adil Pamuk koku çekmeye devam ediyor.

Dilekçelerinin karşılığını alamadığını söyleyen Adil Pamuk “Komşumun ahırında bulunun 34 büyükbaş hayvan yüzünden kokudan duramıyor. Komşum hayvanların kendisine ait olmadığını savunuyor. Ben bronşit hastasıyım. Yaz kış evimin pencerelerini havalandırmak için bile açamıyorum. Yaz aylarında bahçede dahi oturamıyoruz. Yatağan Kaymakamlığı’na ve Yatağan Belediyesi’ne defalarca dilekçe verdim. Zabıtalar gelip sadece uyarıda bulunuyor. Ahırını ve etrafını dezenfekte yap diyorlar. Ancak dezenfekte yapılmıyor. Birde ne zabıta gelir ne de bir yetkili. Kaymakamlığa ve belediyeye kaç defa dilekçe yazdım. Ancak cevap bile alamıyorum artık” dedi. 

  

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68