Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete intikalinin 76. yılında anıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 76. yılı dolayısıyla Muğla’nın Yatağan ilçesinde anma töreni düzenlendi.

Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete intikalinin 76. yılında anıldı
Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Kamil Kıspet, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yeşil ile kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende Kaymakamlık, Jandarma Komutanlığı ve Belediye tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.

Saat 09.05'i gösterdiğinde sivil savunma ve diğer özel kuruluşlara ait sirenler çalındı, saygı duruşunda bulunuldu. Ardından İstiklal Marşı okunarak bayraklar yarıya çekildi.

Anma programı, anıttaki törenin ardından Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda düzenlenen programla sürdü.

Salon programında günün anlam ve önemine dair konuşan Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Ali Bolat, toplumların tarihlerine yön veren ve geleceklerini aydınlatan liderlerini hiçbir zaman unutmadığına vurgu yaptı. Atatürk’ün de Türk tarihine yön verdiğini, Türk milletini çağdaş bir toplum haline getirerek ülkemizin geleceğine ışık tutmuş ve bu sayede unutulmaz bir lider olduğunu kaydeden Bolat, şöyle konuştu:

“Atatürk, iyi bir askeri, ileri görüşlü bir devlet adamı olduğu kadar, iyi bir düşünce adamıdır. Olanaksız gibi görünen düşünceleri yaşama geçirerek, kuramların nasıl uygulamaya dönüştürülebileceğini de kanıtlamıştır. Atatürk hakkında yapılmış olan akademik araştırmalar ve yazılan kitaplar, onun düşünce sisteminin derinliğini ve evrenselliğini en güzel şekilde gözler önüne sermektedir.”

Bolat’ın konuşmasının ardından Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri tarafından koro ve orotoryo sunumu yapıldı.

Kaymakam Özkan ve beraberindeki protokol üyeleri, Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda düzenlenen anma programına katıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2014, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68