Büyük zaferin 92. yıldönümü çelenk sunumu ile kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92. yıl dönümü ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü, Yatağan’da kutlandı.

Büyük zaferin 92. yıldönümü çelenk sunumu ile kutlandı
 Yatağan’daki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı’nın anıta çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklâl Marşı okundu.

Törende Yatağan Garnizon Komutanlığı adına konuşan Jandarma Astsubay Çavuş Ercan Sizgi, 30 Ağustos Zaferi’nin Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Türk ordusu ve milletiyle kazanıldığına vurgu yaptı.

26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin Türk milletinin bağımsızlığa ve özgürlüğe tutkusunu simgeleyen bir kahramanlık destanı olduğunu ifade eden Sizgi, yaptığı konuşmada şöyle konuştu:

“Büyük bir coşkuyla kutladığımız bu eşsiz zaferin mimarı ebedi Başkomutanımız Atatürk’ün, kahraman silah arkadaşlarının ve aziz şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Bu zaferin elde edilmesine olduğu kadar, bu zaferin kazanımlarının korunması için verilen mücadelelerde hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi de saygı, şükran ve minnetle anıyoruz”

Atatürk Anıtı’ndaki çelenk sunma töreninin ardından, Yatağan Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Kamil Kıspet, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ve Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yeşil, tebrikleri kabul etti.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2014, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68