Büyük zaferin 95’inci yıldönümü Yatağan’da kutlandı

Yatağan ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi.

Büyük zaferin 95’inci yıldönümü Yatağan’da kutlandı
 Yatağan ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıldönümü kutlamaları, Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törenle başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yatağan Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin anıta sunulmasıyla süren törende, Fatih Ortaokulu Müdürü Abdullah Yılmaz konuşma yaptı.

Yılmaz, dosta güven, düşmana korku veren kahraman Türk ordusuyla gurur duyduklarını vurgulayarak, “Bu zaferle Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli sağlamlaştırılmış ve ebedi hayatı bu zaferle şeref tacını giymiştir. Yine çok iyi bilinmelidir ki, dünya var oldukça Türk milleti varlığından, birliğinden, dirliğinden ve bağımsızlığından asla taviz vermeyecektir, şanlı ay yıldızlı bayrağımız bağımsızlığımızın timsali olarak göklerde dalgalanacaktır” dedi.

30 Ağustos 1922’de binlerce şehidin, Türkiye’nin milli birlik ve beraberliği için özgürlük ve bağımsızlık meşalesini sonsuza dek yaktığını belirten Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“30 Ağustos, dünya tarihine damga vuran Milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Bu zafer birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimiz sürece olmaz denilenleri başardığımızın bir göstergesidir. Bu zaferi kazanan şanlı ecdadın mirasçısı olarak bizler de bugün; ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışmalıyız. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

Yılmaz’ın ardından günün anlam ve önemini belirtir şiirler okundu.

Tören, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek’in makamında tebrikleri kabul etmesiyle sona erdi.

Törene, Kaymakam Çiçek, Yatağan Garnizon Komutan Vekili Hava Piyade Yüzbaşı Alper Özbilgin, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2017, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68