Büyükşehir Belediyesi bilgilendirme toplantısı düzenlenecek

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Yatağan’da, Büyükşehir Belediye Başkanı, genel sekreterler ve bütün daire başkanlarının katılımıyla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirecek.

Büyükşehir Belediyesi bilgilendirme toplantısı düzenlenecek
 30 Mart Yerel seçimlerinden sonra büyükşehir olan Muğla’da, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesinin yetkileri, görevleri, sorumluluk alanları, kuruluş aşamasından itibaren gerçekleştirilen hizmetler ve 5 yıllık görev süresi içinde hayata geçirilmesi planlanan projelerle ilgili sunumların yapılacağı toplantıda, toplantıya katılanların sorular da yanıtlanacak.

Mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların katılacağı toplantıda, belediye ile ilgili sorunları direkt olarak daire başkanlarına iletme fırsatı bulacaklar.

Büyükşehrin ilk bilgilendirme toplantısının Milas’ta yapıldığını hatırlatan Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, 22 Ekim Çarşamba günü saat 13.00’da Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirileceğini açıkladı.

Tüm Yatağanlıları toplantıya davet eden Işık, toplantıda büyükşehrin 6 aylık hizmetlerinin yanı sıra yapılması projelerinden de bahsedileceğini söyledi.

Işık, yaptığı açıklamada, “Yerel seçimlerden sonra yedinci ayın içerisindeyiz. Bu süre içinde Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıklarımız, yapacaklarımız, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesinin görevleri, kurulan birimlerimiz gibi konuları sizlerle paylaşma ihtiyacı duyduk ve kafalardaki soru işaretlerini azaltmak için sizlerle birlikteyiz. Amacımız, birimlerimiz ve daire başkanlarımız ile sizlere daire başkanlığının kuruluş şeması, görev alanı, yaptığı işler ve 2015 yılında yapmayı düşündüklerini bütün il geneli için genel hatlarıyla aktarmak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68