Büyükşehir, muhtarları bilgilendirdi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Yatağan’da hizmet veren 49 muhtar için bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Büyükşehir, muhtarları bilgilendirdi
 Yatağan Belediyesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Alper Kolukısa, Fen İşleri Daire Başkanı Hida Kılıç, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Koç, Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü (MUSKİ) Baki Ülgen ve Yatağan ilçesinde hizmet veren muhtarlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Işık, Büyükşehir Yasası ile birlikte değişen belediyenin, eksikliklerini gidererek vatandaşa hizmet vermesinin zamanının geldiğini söyledi.

Kendisinin hiçi bir zaman hizmette ayrımcılık yapmadığını söyleyen Işık, büyükşehir belediyesinin işleyişinde de ayrımcılık yapılmadığını belirterek, “Nasıl bizler sorumluluklarımız doğrultusunda hizmetlerimizi gerçekleştiriyorsak, büyükşehir de aynı gayretle sorumluluklarını yerine getirecek. Çünkü büyükşehirde başarılı olmak zorundayız. Bu kanunu çıkaranları kimse eleştirmiyor ama yaşanan aksaklıkların ardından belediye başkanı eleştiriliyor” şeklinde konuştu.

Gelirlerinde büyük bir düşüş, sorumluluk alanlarında ise genişleme yaşadıklarını ifade eden Işık, “Havaların iyileşmesinin ardından buradaki daire başkanlarıyla birlikte yapmamız gerekenleri yapacağız” dedi.

Toplantının sonunda muhtarlara, büyükşehir belediyesi hizmetlerine daha kolay ulaşabilmeleri için evde bakım, haşereyle mücadele gibi hizmetleri veren birimlerin telefon numaralarını içeren bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 21:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
..
.. - 7 yıl Önce

bu dönem muhtarlar tanıtılanları anlayacaklar neyi anlayacaklarsa ondan sonra gelecek dönem hizmetleri alacağız kapının önüne diken ektim koyunlar takılacak yünlerini toplayıp satıcaz yani

ali
ali - 7 yıl Önce

büyük şehir belediyesini yönetmeye hazır değildiniz madem niye görev üstlendiniz. bu halk sizden bilgi değil hizmet bekliyor

SIRADAKİ HABER

banner68