Büyükşehirden konuk evi projesi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Muğla genelinden il merkezine gelen vatandaşların faydalanması için konuk evi projesi hayata geçirildi. Proje ile konuk evine misafir olan vatandaşlara konaklama, kahvaltı ve akşam yemeği hizmeti veriliyor.

Büyükşehirden konuk evi projesi
 Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı il sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşların Muğla il merkezindeki sağlık kurumlarına tetkik ve tedavi nedeniyle gelen hasta ve hasta yakınlarından kalacak yeri olmayanların konaklama ihtiyacının karşılanması için konuk evi projesi hayata geçirildi. Muğla Merkez Menteşe ilçesinde tedavi görmekte olan hasta veya hasta yakını hastanede bulunan konuk evi müracaat formunu doldurup ilgili hekime imzalattıktan sonra

konuk evine başvuru yaparak tedavileri süresince konuk evinden faydalanabiliyorlar. Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı konuk evi projesi kapsamında Muğla Merkez Menteşe İlçesinde bulunan bir otel ile sözleşme imzaladı. Konuk evinde kalan vatandaşlar konaklama hizmeti yanında sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmetlerinden de yararlanabiliyorlar.

Yatağan’a evde sağlık hizmetleri bürosu

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Muğla genelinde yürütülen evde sağlık hizmetlerinin daha etkin bir şekilde yürütülebilmesi için Yatağan Belediyesi tarafından belediye binası altında büro tahsis edildi. Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’ndan bir heyet Yatağan’a gelerek tahsis edilen büroda inleme yaptılar. Evde sağlık hizmetlerinin daha etkin bir şekilde sürdürülmesi için Bodrum, Fethiye-Seydikemer, Marmaris-Datça, Menteşe-Yatağan-Kavaklıdere-Ula, Milas ve Ortaca-Köyceğiz-Dalaman olmak üzere 6 nokta oluşturulduğu öğrenildi. Yatağan’da belediye tarafından tahsis edilen büronun önümüzdeki günlerde faaliyete geçeceği öğrenildi.

Öğrenci ve yardıma muhtaçlara yardım

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yılda bir defaya mahsus olmak üzere yardıma ihtiyacı olan ilkokul ve ortaokul öğrencilerine 100, Lise öğrencilerine 200 ve üniversite öğrencilerinin ailelerine 500 TL yardımda bulunuluyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından ayrıca aylık geliri muhtaçlık sınırı altında olan ailelere de aylık 150 ile 250 TL arasında değişen oranlarda yardım yapılıyor ve bu para destek kartlarına yükleniyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2015, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68